2. Локомотив (Мз)
  3. Без Локо (Мездра) на XIX-ия шампионат по футбол на USIC

Без Локо (Мездра) на XIX-ия шампионат по футбол на USIC

Стартира квалификационният цикъл за XIX-ото Европейско първенство по футбол за железничари, съобщава официалният сайт на Локомотив (Мездра). През месец май догодина България ще бъде домакин на един от трите квалификационни турнира за класиране на финалите на шампионата. За разлика от последните четири железничарски първенства, този път нашата страна няма да бъде представена от Локомотив (Мездра).

В квалификациите и финалната фаза на XIX-ото Европейско железничарско първенство по футбол ще се включат 18 държави от стария континент. В последния момент се отказаха Румъния и единственият азиатски представител - Индия. България ще приеме квалификационния турнир в предварителна група „А”, който ще се проведе от 23 до 29 май догодина в КК „Албена”. Освен „трикольорите”, в него ще вземат участие Словакия, Норвегия, Белгия и Германия. Те ще играят помежду си по кръговата система „всеки срещу всеки”. Заелите първите две места в групата щe се класират за финалите на шампионата, които са през лятото на 2011 г. във Франция.

Вече са известни първите два отбора, преминали през ситото на квалификациите: това са Чехия и Австрия, които спечелиха турнира в предварителна група „B”, състоял се през август във Финландия. За финалната фаза директно се класират шампионът от предишното първенство - Русия, и странатадомакин - Франция.

Последният квалификационен турнир - в група „C”, ще се проведе през юли догодина в Дания. Наред с „червения динамит”, съперници в него ще бъдат Полша, Гърция, Швейцария, Беларус и Люксембург.

В последните четири шампионата, организирани от Международния спортен железничарски съюз (USIC), футболната чест на България неизменно защитаваше Локомотив (Мездра). Безспорният връх в изявите на мездренци бе завоюването на европейската железничарска титла през 2003 г. в курорта „Албена”. При останалите си три участия на финалите „червено-черните” записаха следните класирания: през 1995 г. в Холандия - пето място, през 1999 г. във Франция - шесто място и през 2007 г. в Чехия - също шесто място.

Тъй като в момента Локо (Мз) играе в „А” професионална група, в този квалификационен цикъл нашата страна ще бъде представяна от клуб с аматьорски статут. Дилемата е между Локомотив (Дряново) и Локо (Горна Оряховица), уточни секретарят на Железничарския спортен съюз към БДЖ Огнян Ръждавички. Окончателно решение ще бъде взето напролет.

Освен Локо (Мездра), два пъти железничарски шампион на стария континент е Локомотив (София) - през 1961 и 1963 г.

Пажин: Махам се от Мездра, отборът започва във "В" група

Централният защитник заяви, че договорът му е изтекъл и ще търси друг тим в елита

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Кметът на Мездра: Вината си е наша

"Направихме невероятни неща срещу ЦСКА и Левски, но загубихме и такива мачове, които никой не е очаквал", заяви Иван Аспарухов

Антон Велков: Пожелавам на Локо (Мз) бързо да се върне в "А" група

Миньор направи успешен сезон, заяви треньорът.

Войн Войнов: Щом изпадаме, значи всички сме виновни

Договорът ми изтича, не знам дали ще остана, заяви треньорът на Локо (Мз).

Локо (Мз) си тръгна от "А" група с 0:1 срещу Миньор (видео)