2. Локомотив (Мз)
  3. Локомотив (Мездра) постигна трета победа на турнира в Албена

Локомотив (Мездра) постигна трета победа на турнира в Албена

В много груб и нервен мач Локомотив (Мездра) постигна трета победа на турнира "Албена къп". Българският отбор надделя над юношеския национален отбор на Сиера Леоне с 3:1.

Двата отбора изиграха много добро първо полувреме, като атаките се редуваха към двете врати. Футболистите на Сиера Леоне откриха резултата в 6 минута, след удар от над 30 метра на Мансари. В 25 минута Петков изравни резултата с удар от 7-8 метра. В 62-та минута Тодоров изведе отборът си напред с прецизен удар от 20 метра.

В 70-та минута двата отбора останаха с 10 души на терена, след като Мамаду Ба получи червен картон за грубо нарушение, а потърпевшият Анатолий Тодоров направи опит за саморазправа с играча на африканската държава. Девет минути преди края Сиера Леоне остана с 9 души на терена, след като Абас Камара получи втори жълт и съответно червен картон. В 86 минута Зарев, с удар от 10-ина метра по диагонал, фиксира крайното 3:1.

След изиграването на срещите в групата, Локомотив (Мездра) се класира на първо място с 9 точки, втори остана отборът на Спартак (Варна) с 4, молдовският Олимпия има три точки, а юношеският национален отбор на Сиера Леоне е с 1. Утре е почивен ден от турнира.

Локомотив (Мездра) - Сиера Леоне (до 21 г.) 3:1
0:1 Мохамед Мансари (6)
1:1 Димитър Петков (25)
2:1 Анатолий Тодоров (62)
3:1 Цветан Зарев (86)

Локо (Мездра): Линков, Джоров, Пажин, Станков, Кавдански, Илиев, Л. Тодоров, Петков, Болбосиан, Бамба, Табаков (Ц. Зарев, А. Тодоров, Софрониев, Гайтанов, С. Господинов, Христозов)

Пажин: Махам се от Мездра, отборът започва във "В" група

Централният защитник заяви, че договорът му е изтекъл и ще търси друг тим в елита

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Кметът на Мездра: Вината си е наша

"Направихме невероятни неща срещу ЦСКА и Левски, но загубихме и такива мачове, които никой не е очаквал", заяви Иван Аспарухов

Антон Велков: Пожелавам на Локо (Мз) бързо да се върне в "А" група

Миньор направи успешен сезон, заяви треньорът.

Войн Войнов: Щом изпадаме, значи всички сме виновни

Договорът ми изтича, не знам дали ще остана, заяви треньорът на Локо (Мз).

Локо (Мз) си тръгна от "А" група с 0:1 срещу Миньор (видео)