2. Локомотив (Пд)
  3. Ияд Хамуд носи победата на Локо (Пд) над отбора на Стойчо Младенов

Ияд Хамуд носи победата на Локо (Пд) над отбора на Стойчо Младенов

"Черно-белите" започнаха успешно зимните контроли

Локомотив (Пловдив) спечели първата си контрола в Турция. Съперник на „черно-белите” бе воденият от българския треньор Стойчо Младенов тим на Кайсар (Казахстан), а тимът на Едуард Ераносян се наложи с 1:0. Двубоят се игра на един от терените на „Евима футбол“ в Алания. Попадението реализира Ияд Хамуд в 29-ата минута. В 65-ата минута Илко Пиргов отрази дузпа на съперника, отсъдена за игра с ръка на Роберт Петров. В 78-ата минута Дани Кики уцели напречната греда с удар от границата на наказателното поле.

Неофициален дебют за Локомотив направиха новите попълнения Гилерме де Соуза - Шоко, Дино Мартинович и Роберт Петров.

Локомотив започна със следния състав: Кацарев, Шоко, Виданов, Везалов, Горанов, Велковски (5' Траянов), Йевтоски, Марчев, Бакалов, Хамуд, Камбуров.

Двубоят започна равностойно без положения пред двете врати. В 6-ата минута се наложи принудителна смяна в състава на Локомотив. Димитър Велковски бе заменен от Ванчо Траянов. В 18-та минута "черно-белите" изпълниха корнер, но топката не успя да бъде засечена от играч на Локомотив. В 24-та минута състезател на гостите стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Кристиян Кацарев се намеси добре и спаси. Две минути по-късно главният съдия отмени гол за Локомотив. Димо Бакалов вкара след пас на Веселин Марчев, но страничният съдия прецени, че е имало засада. В 29-та минута Локомотив откри резултата за 1:0. Капитанът Мартин Камбуров преодоля стража на Кайсар, върна назад към Ияд Хамуд и той с левия крак от 10 метра даде преднина на "черно-белите". В 43-та минута Иван Горанов напредна от ляво и центрира към наказателното поле на казахстанците, но защитник на противника изчисти топката преди да достигне до Мартин Камбуров.

Съставът на Локомотив през второто полувреме: Пиргов, Шоко, Котев, Тунчев, Везалов, Роберт Петров, Траянов, Йевтоски, Бакалов, Мартинович, Кики.

Началото на второто полувреме не предложи положения пред двете врати. В 60-та минута влезлият като резерва Роберт Петров игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на Кайсар. Стражът Илко Пиргов успя да спаси наказателния удар, а също така и добавката. В 72-та минута Димо Бакалов стреля опасно, но вратарят на Кайсар изби изстрела му. Две минути по-късно резервата Кирил Котев засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб. В 78-та минута Дани Кики стреля от границата на наказателното поле и уцели напречната греда на вратата на Кайсар. В края на двубоя Димо Бакалов излезе сам срещу вратаря, но изстрелът му мина встрани от вратата. Така "черно-белите" започнаха с победа годината след 1:0 над Кайсар.

Следващата контрола на Локомотив е срещу Словачко (Чехия) на 28 януари.