2. Локомотив (Пд)
  3. Кошице излъга Локо (Пловдив) - 1:0

Кошице излъга Локо (Пловдив) - 1:0

Новак отбеляза единственото попадение в мача

Локомотив (Пловдив) загуби с минималното 0:1 от словашкия Кошице. Срещата се игра в спортния комплекс „Аркадия” в Белек. Българският тим бе по-активният на терена през първата част, но възпитаниците на Наджи Шенсой така и не успяха да материализират игровото си предимство. В началото на втората част Новак изведе Кошице напред в резултата, като до края на мача "смърфовете" така и не успяха да намерят верен път към словашката врата.

Българският отбор започна много силно мача, като в 7-ата минута опасен пробив на Дамбеле завърши с остро центриране, което обаче попадна право в ръцете на Фернандес. В 32-ата минута Юхар стреля от около 20-ина метра, но ударът му мина покрай вратата на „смърфовете”. Осем минути по-късно Новак стреля опасно, но Акалски бе на мястото си и улови.

На полувремето старши треньорът на Локомотив Наджи Шенсой направи шест промени. Тимът на Кошице се възползва от това и в 55-ата минута откри резултата. Новак получи топката на границата на наказателното поле и с точен изстрел в левия ъгъл не остави никакви шансове на резервния страж на „смърфовете”.

Минута преди края на мача словашки нападател стреля опасно, Ставрев се засуети, но топката излезе в аут. В ответната атака Дембеле изпусна уникално положение да изравни резултата, след като не успя да преодолее стража на Кошице.

Локомотив: Акалски, Йошев, Мечечиев, Сечков, Сингбо, Бенжелон, Трифонов, Чипев, Лунтава, Хазуров, Дембеле (Ставрев, В. Георгиев, Кюмурджиев, Радев, Б. Илиев, Факунес, Данов, Абушев)

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм