2. Локомотив (Пд)
  3. Локо би Ботев при юношите пред 500 души, между които Даксон и Сержиньо

Локо би Ботев при юношите пред 500 души, между които Даксон и Сержиньо

"Черно-белите" удариха "жълто-черните" с 2:0

Локомотив удари лидера в класирането и вечен съперник Ботев с 2:0 при набор 1996. За важната победа основна роля изиграха и повече от 500 души публика, включително 200 души черно-бяла агитка, която не даде мира на футболистите в жълт екип през всичките 80 минути.

Специална част от публиката бе запазена и за перлите Даксон да Силва и Сержиньо, които позираха заедно със стартовите 11 на домакините, издигнали плакат "Благодарим ви".

Той бе насочен към "черно-белия" фенклуб в Атланта, който днес празнува една година от създаването си и за подарък получи победа над Ботев. За времето от своето създаване, феновете на Локо отвъд океана дариха две скамейки за изкуствения терен, на който днес се игра срещата.

Мачът започна равностойно, с лек превес на гостите, които освен от обстоятелствата извън терена, бяха затруднени и от изкуствената настилка на Лаута. "Черно-белите" пък умело се бранеха и компенсираха с повече хъс и борба, макар и не винаги идеите им напред да се реализираха. Мачът се проточи до края на полувремето, когато Васил Димитров се пребори до флагчето за изпълнение на корнер и с прецизно центриране сложи кълбото на главата на Георги Митков, който от метър откри и взриви публиката.

Голът падна в много важен момент - секунди преди почивката. През вторите 40 минути локомотивци хванаха амбицирания за обрат свой съперник на контраатаки, а още в третата минута след подновяването на играта Георги Ставрев спаси отбора си като хвана опасен удар на Гери Димитров от непосредствена близост. След 180 секунди съперникът бе в нокдаун, като и този път действахме отдясно.

Кристиан Димитров изработи отлично положение отдясно и намери на десетина метра Никита Десятков, който с крак хладнокръвно удвои. "Жълто-черните" бяха дотук, докато техния съперник заигра с голяма доза самочувствие и хладнокръвие. Резултатът спокойно можеше да стане класически, но на няколко пъти играчите на Васил Ангелов не изработваха добре головия пас. Единственият шанс за импулс в играта на гостите бе няколко минути преди края, когато Валентин Томов копна топката на горната греда на Ставрев.

Победата бе отпразнувана по локомотивци. Заедно с агитката и много черно-бели песни. И не на последно място - със специално изработена за случая торта, изрисувана с клубната любимата емблема.