2. Локомотив (Пд)
  3. Локо на полуфинал за Купата на БФС след победа над Черно море, Бонев поздрави отбора

Черно-белите обърнаха развоя на резултата на изкуствения терен на Лаута

Локомотив Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите младша възраст (набор 2000). Това стана след победа на черно-белите с 2:0 над Черно море в мач-реванш, играл се пред 300 зрители на изкуствения терен на Лаута, съобщиха "смърфовете" на своя сайт.

В първия двубой възпитаниците на треньора Христо Телкийски бяха загубили с 0:1 и така с общ резултат 2:1 те продължават напред.

Малко преди края на първото полувреме Локо (Пд) откри резултата след попадение на Желязко Калинов. В средата на втората част Павлин Стойчев с премерен шут от 15-ина метра фиксира крайното 2:0.

Веднага след края на двубоя в съблекалнята на черно-белите влезе почетният президент на клуба Христо Бонев, който поздрави момчетата за големия успех.

По този начин малките „смърфове“ вече са сред най-добрите четири отбора в България за тази възраст. Полуфиналът ще се играе през пролетта на 2016 година.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм