2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) навакса два гола за 2:2 срещу евробоеца Ростов (СНИМКИ)

Локо (Пд) навакса два гола за 2:2 срещу евробоеца Ростов (СНИМКИ)

Руснаците победиха Байерн Мюнхен през есента, но сега Локомотив не им се даде с голове на Тунчев и Камбуров в края

Локомотив (Пловдив) навакса два гола пасив и с попадения на опитните Александър Тунчев и Мартин Камбуров от дузпа стигна до престижно 2:2 с 1/16-финалиста в Лига Европа и участник в тазгодишното издание на Шампионска лига Ростов.

Ремито се получи пред погледа на руския селекционер Станислав Черчесов, изгледал мача на живо.

Ростов победи Байерн Мюнхен с 3:2 в Шампионска лига през есента, а днес поведе на пловдивчани в 29-ата минута с гол на бившия халф на Лудогорец Андрей Препелица. Румънецът получи центриране от Дмитри Полоз, овладя и насочи точно в ъгъла на Пиргов за 1:0.

В началото на второто полувреме, след центриране от корнер в полза на сините, играч на Ростов отклони с пета по посока вратата на Локомотив, а ударът мина над напречната греда на Пиргов. В 55-та минута, след разбъркване в наказателното поле на "черно-белите", топката попадна в Полоз, който вкара в горния десен ъгъл за 0:2.

В 67-та минута влезлият като резерва Димо Бакалов центрира топката пред пеналта на Ростов, но Камбуров остана под топката. Три минути по-късно капитанът Мартин Камбуров стреля опасно от пряк свободен удар, но шутът му мина на сантиметри от вратата на руснаците.

В 74-та минута Локомотив отбеляза за 1:2. Веселин Марчев центрира от корнер топката, където на първа греда Тунчев засече с глава.

В 77-та минута подаване на Пламен Крумов към пеналта на Ростов намери Веселин Марчев, който нанесе точен, но слаб удар.

В 87-та минута Локомотив изравни резултата. Съдията отсъди дузпа в полза на "черно-белите", а капитанът Мартин Камбуров бе точен от бялата точка за 2:2. До края на двубоя липсваха повече положения и двата отбора завършиха при равен резултат.

Следващата контрола на Локомотив е планирана за 6 фвруари с украйнския ФК Александрия.

Локо (Пд) – Ростов 2:2
0:1 Препелица ‘29