2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) постигна първа победа в Анталия

Локо (Пд) постигна първа победа в Анталия

"Черно-белите" бият втория тим на Ред Бул Залцбург, воден от Нико Ковач, с 3:1

Локомотив Пловдив постигна победа с 3:1 срещу втория отбор на австрийския Ред Бул Залцбург. Тимът е воден от Нико Ковач и се намира в средата на таблицата във втора австрийска Бундеслига. Това бе първият успех на пловдивчани по време на лагера в Анталия.

Още в 10-ата минута „черно-белите” от Пловдив стигнаха до гол. Попадението бе дело на Даксон Да Силва, който оползотвори добър пас на Здравко Лазаров от ляво. Малко по-късно отново Даксон имаше шанс да отбележи от фаул, но след рикошет в стената топката бе спасена от стража на Ред Бул.

Въпреки първоначалния натиск на пловдивчани футболистите на Нико Ковач стигнаха до изравняването на резултата. Това се случи в 31-ата минута когато Кюдраого бе изведен в изгодна позиция, финтира Бенжалюн и отбеляза. Само минута по-късно нападателят от Буркина Фасо можеше да вкара и втори гол, но Акалски спаси. Малко преди края на полувремето пък препламнаха искри между треньорите Наджи Шенсой и Нико Ковач. След поредното грубо влизане в краката на Даксон Шенсой изригна срещу Ковач и двамата си размениха цветущи реплики на сръбски.

В течение на второто полувреме Шенсой смени почти целия състав. По-добре обаче стояха футболистите на Ред Бул, които направиха няколко пропуска пред вратата на Локомотив. Стигна се до последните минути, когато „черно-белите” отбелязаха два гола. Първо в 79-ата минута Красен Трифонов намери Георги Чиликов, който реализира първото си попадение с екипа на Локомотив.

След дълго отсъствие в игра се завърна и бразилецът Еверто Джилио – Том. Именно той оформи крайното 3:1 с хубав удар от около 25 метра. В края на мача набързо Том и Кики си заработиха по един жълт картон.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм