2. Локомотив (Пд)
  3. Локо Пд приключи контролите с победа (ВИДЕО)

Локо Пд приключи контролите с победа (ВИДЕО)

Карагерен и Юсеин вкараха, Жоро Илиев сложи капитанската лента

Локомотив Пловдив приключи с победа контролните срещи преди началото на сезона в Първа лига. Черно-белите се наложиха с 2:0 над втородивизионния Монтана в приятелски мач, който се игра в 38-градусовата жега на Лаута.

Първото попадение в мача вкара Бирсент Карагарен в 19-ата минута. Крилото потърси първоначално подаване към Ален Ожболт, но се получи рикошет и топката се върна при него. При втория опит Карагарен шутира с левия крак от 10-ина метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратаря на Монтана за 1:0.

Шест минути преди края пловдивчани пронизаха за втори път противниковата мрежа за окончателното 2:0. Точен бе подписалият наскоро професионален договор Октай Юсеин. Младокът стана миналия сезон голмайстор на Елитната група до 19 години.

В отсъствието на Димитър Илиев капитанската лента сложи шампионът от 2004 година Георги Илиев.