2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) разби Оборище в мач с 5 гола и 3 дузпи

Локо (Пд) разби Оборище в мач с 5 гола и 3 дузпи

"Смърфовете” загряха с 4:1 за градското дерби с Ботев

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 4:1 срещу Оборище (Панагюрище) в последната си контрола преди старта на новия сезон.

Стана ясно, че първи професионален договор за 3 години с Локомотив е подписал младият талант - централният защитник младият Ивайло Марков. Двубоят се игра при голяма жега на стадион "Векта" в Пловдив. "Черно-белите" доминираха още от началото на двубоя.

Симеон Райков откри резултата в 38-ата минута. В 44-минута Димитър Везалов отбеляза втория гол за локомотивци. В 48-ата минута гостите намалиха резултата след изпълнение на дузпа, отсъдена от съдията Георги Кабаков за нарушение на Димитър Везалов срещу противников нападател. В 63-ата минута също от 11-метров наказателен удар Георги Вълчев покачи на 3:1.

Крайното 4:1 в полза на Локомотив фиксира отново от дузпа Бирсент Карагарен в 70-ата минута.

Така Локо показа, че е готов за дербито с Ботев след седмица на стадион "Лазур" в Бургас, което е от първия кръг на новия ни футболен елит.

Състав на Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Димитър Везалов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Симеон Райков, Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Веселин Марчев, Дани Кики (като резерви в игра влязоха Ясин Ел Харуби, Ивайло Марков, Ясим Амрауи, Георги Вълчев, Стефан Йефтовски, Первизджон, Умарбаев, Георги Вълчев, Иван Колев, Димо Бакалов, Жак Пехливанов)