2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пловдив) падна от Олимпиакос

Локо (Пловдив) падна от Олимпиакос

200 фенове на "смърфовете" подкрепиха любимците си в гръцкото градче

Локомотив (Пд) превзе Волос с над 200 привърженици, атакували курортното гръцко градче от 11 ч. вчера сутринта до 12 часа по-късно, когато приключи контролната среща между домакините и отборът на пловдивчани за новия сезон. Гърците се наложиха с минималното 1:0, въпреки че са едва в началото на подготовката си, а въпросителните пред Христо Бонев и компания си остават и по-малко от седмица преди старта на шампионата. Домакините демонстрираха впечатляващо гостоприемство, като на стадиона зазвуча и черно-белият рефрен „Винаги с Вас”, който взриви уморената локомотивска агитка.

Тя бе потеглила от България от 23 ч. предната вечер и след половин денонощие на пътя, прекара почти цял ден във Волос. Инциденти за мирното и тихо градче очаквано не липсваха, но до по-сериозни проблеми така и не се стигна.

Треньорският щаб заложи на основните си футболисти, плюс дошлите на проби Самир Бенджелюн, Басил де Карвальо и Джерами Родригез. Единствено първият успя да покаже нещо смислено на терена, а липсата на необходимата класа у останалите двама може да е само повод за притеснение доколко агресивен ще е локомотивът през предстоящата футболна година.

През първото полувреме имаше повече футбол, но и тогава гостите от България показаха повече зъби. Висенте Монже пропусна от фаул 19-ата минута, а малко по-късно Дани Кики изтърва от чиста позиция, с което вратарят Елдин Якупович стана герой. До почивката Юнес Бенджелюн не бе най-съобразителен и не успя да се разпише след центриране от корнер.

Второто полувреме започна вихрено за домакините от Олимпиакос (Волос), които откриха още в четвъртата минута, но и продължиха да тормозят вратаря Флориан Лучини. В 49-ата минута той бе безсилен, въпреки че първо отрази удара на Костас Капетанос, но в продължението същият довкара за 1:0. Последва нов негов пропуск, а в 54-ата минута Габор Ерош успя да се пребори, но завърши атаката със слаб удар в тялото на противниковия страж. В 55-ата минута Басил Карвальо бе изведен в отлична голова позиция, но нескопосано си поведе топката силно, последва сблъсък със стража Мануел Рока, който успя да играе първо с топката. Международния рефер Георгиос Далоукас, който свири мача перфектно не се подведе и не посочи бялата точка, както и избегна да бърка в джобчето с картоните, въпреки че на моменти определено имаше поводи. В оставащата част от мача пловдивчани бяха дотолкова безидейни в атаките си, че най-опасни са няколкото удара от над 30 метра, които не впечатлиха вратаря на домакините. Те пък можеха да завършат с по-убедителна победа, но резервата Илиас Солакис не действа концентрирано сам срещу Лучини. В последната минута пък Габор Ерош можеше да донесе равенството, но ударът му не бе проблем за Мануел Рока.

Веднага след края на мача фенските автобуси потеглиха по пътя за България, последвани от клубния Мерцедес. В неделя е предвидена тонизираща тренировка, а в понеделник от 18.00 ч. отборът ще бъде представен пред пловдивчани в последната контрола с Марица Пд.

Дата/час: 23.07.2010 21:00
Сезон: 2010/2011
Тип на мача: Контроли
Фаза: подготовка
Град: Волос, Гърция
Стадион: Волос, 2500 души
Главен съдия: Георгиос Далоукас
Помощници: Ант. Далакас, Тасиоповлос