2. Локомотив (Пд)
  3. Локо Пловдив с нова победа в контролите (видео)

Локо Пловдив с нова победа в контролите (видео)

"Железничарите" победиха втородивизионния руски Луч Енергия с 2:1 и продължават без загуба лагера си в Анталия

Локомотив (Пд) победи руския Луч Енергия с 2:1 в третата си контрола от подготвителния лагер в Анталия. По този начин възпитаниците на Емил Велев продължават без загуба в редовното време след два успеха и едно реми. Двубоят бе първи с екипа на Локомотив за новото попълнение Иван Караджов. Головете пък отбелязаха други двама футболисти, които бяха привлечени през зимната пауза – Илиян Йорданов и Любомир Цеков.

През първите 30 минути на мача черно-белите имаха няколко ситуации за откриване на резултата. Първо Златински пробва силен шут с левия крак, но топката профуча покрай гредата. След това Шай Ревиво също стреля мощно, но този път вратарят на руснаците спаси.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Локо направи перфектна контраатака. Йордан Тодоров напредна отдясно и почти от аутлинията центрина към далечна греда. Там Илиян Йорданов засече от воле с левия крак и от много малък ъгъл опъна мрежата зад противниковия вратар за 1:0.

В 55-ата минута Луч-Енергия изравни след далечен изстрел на Ушунин. 20 минути по-късно обаче Локо отново поведе в резултата. Станислав Маламов центрира от фаул към наказателното поле, където току-що влезлият Любомир Цеков надскочи пазача си и с глава от 3 метра се разписа за 2:1. Малко след това смърфовете получиха право да изпълнят фаул пред дъгата след нарушение срещу Спасов. След трикова комбинация Златински шутира мощно, но топката рикошира в крака на Спасов и не влезе във вратата. На няколко пъти руснаците излизаха в чисти позиции срещу Караджов, но вратарят ни успя да отрази ударите им.

Локо започна в състав:

Караджов, Тодоров, Дяков, Бисеров, Йошев, Гочев, Златински (кап), Коцев, Йорданов, Ревиво, Бакубула.

През второто полувреме в игра влязоха Валери Георгиев, Христо Спасов, Маламов, Ангелов, Цеков.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм