2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пловдив) с равен срещу Мицански и Заглебие

Локо (Пловдив) с равен срещу Мицански и Заглебие

Локомотив Пловдив завърши 1:1 срещу полския Заглебие (Любин) в последната си контрола от подготвителния лагер в Белек. "Черно-белите" си тръгват утре сутринта от турския курорт. Те летят от Анталия до Истанбул със самолет и от там продължават към Пловдив с автобус. Активът на пловдивчани от контролите на турска земя е една победа (срещу Ред Бул II), две равенства (срещу Лвов и Заглебие) и една загуба (от Кошице), съобщава lokomotivpd.com.

Мачът срещу поляците започна зле за "черно-белите" и още в 11-ата минута наставникът Наджи Шенсой направи принудителна смяна. Той замени Боян Илиев, който получи болки в адукторите, а на негово място влезе Трезор Лунтала. Първата по-сериозна опасност смърфовете създадоха в 38-ата минута. Тогава Даксон проби на скорост по лявото крило, пусна към Здравко Лазаров, но след диагоналния му шут топката излезе в аут.

В 59-ата минута Локо откри резултата чрез Дани Кики (на снимката). Той получи пас от Чиликов и от почти 30 метра прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря на поляците. Халфът посвети попадението си на своята приятелка Антония. Девет минути преди края на мача поляците стигнаха до изравняване. Траоре бе изпуснат в чиста позиция и прокара топката под плонжа на Стоян Ставрев за 1:1.