2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пловдив) удари Спартак в контрола

Локо (Пловдив) удари Спартак в контрола

Локомотив Пд победи съгражданите си от Спартак с 2:1 в контролна среща на стадион „Пловдив”. И трите гола паднаха през второто полувреме

Локомотив Пд победи съгражданите си от Спартак с 2:1 в контролна среща на стадион „Пловдив”. И трите гола паднаха през второто полувреме. За „смърфовете” точни бяха Рангел Абушев и Красен Трифонов, докато почетния гол за „гладиаторите” отбеляза Филип Чипчев в края на мача.

В двубоя участие не взеха Басил дьо Карвальо, който има ангажименти с националния отбор на Гвинея Бисау и получилият почивка Здравко Лазаров.

Срещата започна с доста брак от страна и на двата отбора. До 10-ата минута Христо Златински от Локомотив и Васил Стефанов от Спартак имаха по един удобен шанс да се разпишат от пряк свободен удар, но и в двата случая вратарите спасиха без проблеми. Отново Златински стреля опасно в 20-ата минута, но стражът на Спартак Цветан Тодоров плонжира и изби. Най-чистото положение пропусна Басалия Саканоко, който от 5 метра би над вратата след пробив и пас на Том. В края на полувремето отново сънародникът на Дидие Дрогба шутира отблизо, но Тодоров парира удара.

Наставникът на Локо Пд Христо Бонев смени всички свои играчи на почивката, като резервите раздвижиха „черно-бялата” атака. В 57-ата минута Габор Ерош намери Рангел Абушев в наказателното поле, младокът овладя топката и с помощта на рикошет откри резултата 1:0.

10 минути по-късно Ерош нацели напречната греда от фаул. В ответната атака голаджията на Спартак Пд Мартин Стефанов би в аут, останал очи в очи с вратаря. В 75-ата резервният вратар на „гладиаторите” Стефан Стойчев отрази удари на Абушев и Цветан Йотов. 2 минути по-късно Дани Кики изведе Красен Трифонов и халфът технично удвои резултата – 2:0. В 88-ата минута Йордан Христов надигра Самир Бенжелюн и подаде към Чипчев, който с помощта на напречната греда вкара за 2:1.

От трибуните двубоя изгледа босът на Локо Пд Коко Динев. След мача той сподели, че все още няма яснота кой ще наследи Христо Бонев на треньорския пост през зимата.

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пд - първо полувреме: Флориан Лучини, Джереми Родригес, Костадин Гаджалов, Пламен Крачунов, Валери Георгиев, Евертон Джилио – Том, Христо Златински, Мартин Керчев, Драги Коцев, Басалия Саканоко, Николас Раймонди

Локомотив Пд – второ полувреме: Тодор Тодоров (Стоян Ставрев), Емил Аргиров, Мартин Кавдански, Юнес Бенжелюн, Самир Бенжелюн, Цветан Йотов, Красен Трифонов (Ангел Йошев), Дани Кики, Габор Ерош (Ивайло Герджиков), Рангел Абушев, Благомир Мастагарков (Георги Петров)

Спартак Пд: Цветан Тодоров, Иван Димов, Чудомир Григоров, Тодор Симеонов, Асен Вълчев, Иван Мекиков, Васил Стефанов, Пламен Коларов, Христо Стаев, Йордан Христов, Филип Чипчев (Стефан Стойчев, Рангел Кордов, Мартин Стефанов)

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм