2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пловдив) записана уникалната шеста поредна загуба в контролите - падна от малтийци

Слиема Уондърърс наказа "смърфовете"

Локо (Пловдив) записана уникалната шеста поредна загуба в контролите и е на път да стартира първенството без дори равенство в приятелските срещи.

Този път каръшкият тим на ‚смърфовете“, който се наложи да се прибере по-рано от Австрия заради скандалите с фирмата организатор на лагера на отбора, загуби от най-титулувания малтийски клуб – Слиема, с 0:1 в комплекс "Пири" в Банско.

През първите 45 минути гостите от Малта нямаха и една атака към вратата на Локомотив, докато българският отбор пропусна няколко добри шанса.

Втората част започна с ранен гол, който така и не бе върнат. В 56-ата минута бившето крило на Берое и Локо (София) Данаил Митев се пребори за една топка и центрира остро към дошлия на проби и освободен от Черноморец Хайме Браганца, който отбеляза с глава за 1:0.

След попадението „черно-белите“ намалиха темпото на игра и в 79-ата минута вратарят Шеремет се намеси решително, за да предотврати втори гол в своята врата.

Така пловдивският Юве вече има записани 6 поредни загуби в контроли и дори нито едно равенство.