2. Локомотив (Пд)
  3. Локомотив (Мездра) засили кризата на "Лаута" - 1:0

Локомотив (Мездра) засили кризата на "Лаута" - 1:0

Отборът на Войн Войнов стигна до победата над Локо (Пд) с 9 играчи, Кюмюрджиев пропусна дузпа за домакините.

Локомотив (Мездра) постигна изненадваща победа с минималното 1:0 при гостуването си на съименниците от Пловдив. Мездренчани играха с много себераздаване и въпреки, че накрая останаха с двама играчи по-малко, те успяха да задържат крехката си преднина. В грешник за домакините се превърна Петър Кюмурджиев, който пет минути преди края на двубоя пропусна дузпа.

Мачът започна в доста лежерно темпо, като играчите на двата отбора бяха съсредоточили усилията си в средата на терена. В 9-ата минута Страти Илиев пусна топката в дясно към Борислав Хазуров, нападателят влезе в полето и стреля по диагонала, но Акалски улови кълбото. Шест минути по-късно капитанът на „смърфовете” Димитър Илиев стреля от 26 метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда. В 22-ата минута домакините пропуснаха уникална възможност да открият резултата. Божилов получи топката и стреля, но Пажин блокира удара му. Кълбото се озова в краката на бразилеца Тон, който стреля от дъгата, а ударът му мина над напречната греда.

В ответната атака нападателят на мездренчани Исмаил Иса получи топката на ъгъла на наказателното поле и с много техничен удар разтресе напречната греда. Страти Илиев овладя кълбото и веднага центрира в малкия пеналт, където Боби Хазуров стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. В 31-ата минута Даксон изпълни по много коварен начин пряк свободен удар от 27 метра, топката тупна пред Иванов и вратарят изпусна кълбото. Притичалият Тон веднага стреля, но Моралес успя да избие влизащата във вратата топка. Две минути по-късно след разбъркване в полето на Локо (Мездра), Николов продължи топката към Димитър Илиев, който от три метра стреля над напречната греда.

Второто полувреме започна с натиск на тима от Мездра. Още в 49-ата минута Страти Илиев центрира от корнер, Исмаил Иса свали топката с глава към Софрониев, който от половин метър нацели страничната греда. Кълбото обаче се озова в краката на Борислав Хазуров, който с хубав изстрел от воле откри резултата. В следващата атака Димитър Петков стреля много силно от 25 метра, но Акалски показаха голямата си класа и изби. В 62-ата минута халфът на Локо (Мездра) Виктор Софрониев отново се отчете с непростим пропуск, след като стреля с глава в аут от малкия пеналт. Десетина минути по-късно опорният халф на мездренчани Димитър Петков задържа Даксон и реферът му показа втори жълт и респективно червен картон.

В 81-ата минута Георги Божилов бе близо до изравняването на резултата, но ударът му с глава от няколко метра бе спасен от Иванов. Четири минути по-късно след изпълнение на ъглов удар, играч на домакините стреля с глава, а ганайският халф Майкъл Тевия спря с ръка влизащата във вратата топка. Младежкият национал на Гана получи директен червен картон, а „смърфовете” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Петър Кюмюрджиев застана зад топката, но слабият му удар бе спасен от вратаря Иванов.

До края на мача домакините направиха всичко възможно, за да изравнят резултата. Няколко минути преди края на двубоя, бразилецът Даксон влезе опасно в краката на Исмаил Иса и получи директен червен картон.