2. Локомотив (Пд)
  3. Локомотив (Пловдив) се пречупи срещу Локомотив (Москва) - 0:2

Локомотив (Пловдив) се пречупи срещу Локомотив (Москва) - 0:2

"Смърфовете" играха добре, но загубиха

Локомотив (Москва) постигна победа над Локомотив (Пловдив) с 2:0, предаде "Дарик".

Двата тима се изправиха един срещу друг в контролна среща, която се състоя на стадион „Монтекастильо” в Херес и бе част от подготовката както на „смърфовете”, така и на „московските железничари”.

Треньорът на пловдивчани Неделчо Матушев пусна като титуляри най-добрите си футболисти, като новото попълнение Осунсото за пореден мач остана на пейката.

Като цяло първата част бе много добра за българския тим и „смърфовете” създадоха няколко опасни ситуации през нея.

В 5-ата минута Данчо Тодоров отправи силен удар към стража на московчани Амелченко, но последният спаси.

Две минути по-късно Здравко Лазаров също записа удар към вратата на руснаците, но отново техният страж показа класа и се намеси.

Първите 25 минути минаха под натиск на „смърфовете”, но след това московчани започнаха да играят по-добре.

В 26-ата и 29-ата минути със силни удари се отчетоха звездите на Локо (Москва) Минченков и Торбински, но бранител на българите и Лучини се намесиха перфектно и избиха изстрелите им.

До края на полувремето срещата вървеше равностойно, като на два пъти пред Раймонди се откриха добри голови ситуации, но уругваецът ги пропиля.

Втората част горе долу равностойна, но руският гранд демонстрира класата си в завършващата фаза.

В 58-ата минута влезлият като резерва Огунсото бе изведен сам срещу вратаря, но след това бе препънат и от скамейката на пловдивчани претендираха за дузпа. Такава обаче бе дадена.

Иначе московчани стигнаха до двата си гола в 63-ата минута и 69-ата минута. Първото попадение бе на Ибричич, който бе оставен непокрит в наказателното поле и не сгреши.

Вторият гол пък стана в ситуация, в която Фал бе изведен в ляво и реализира.

Това бе третата контрола за Локо на испанска земя. Равносметката от мачовете до момента е една победа и две загуби.