2. Локомотив (Пд)
  3. Локомотив (Пловдив) загуби контролата с Олимпиакос Волос в Гърция

Локомотив (Пловдив) загуби контролата с Олимпиакос Волос в Гърция

"Смърфовете" направиха 1:2 с изненадата новак на Гърция за миналия сезон

Локомотив (Пловдив) загуби и втората си контрола по време на подготовката за новия сезон. „Смърфовете“ загубиха от гръцкия Олимпиакос Волос с 1:2 пред 3700 зрители на местния стадион.

Олимпиакос миналата година бе новак в гръцката „Етники“ дивизия, но направи супер впечатление с представянето си и достигна петото място в редовния сезон, което го класира за участие в плейофната фаза за евротурнирите.

В днешния мач домакините взеха ранен аванс. Още в 6-ата минута при съмнително положение за засада Хуан Мартин подаде към Акоща, който вкара отблизо.

В 53-ата минута домакините поведоха с 2:0. Пак Акоща, но с далечен изстрел от 30 метра отбеляза на новото попълнение Дино Шеремет.

Малко по-късно Локомотив намери сили да върне един гол, след като в 59-ата минута Златински подаде към Здравко Лазаров, който центрира остро в наказателното поле и там Йордан Тодоров вкара.

До края на мача Локо не можа да създаде някаква сериозна опасност пред вратата на Олимпиакос, който от своя страна имаше няколко опасни изсипвания пред вратата на Шеремет.