2. Локомотив (Пд)
  3. Пирин (Благоевград) се отпуши срещу Локомотив (Пловдив) - 3:0 в контрола

Пирин (Благоевград) се отпуши срещу Локомотив (Пловдив) - 3:0 в контрола

След три поредни загуби, Пирин записа победа по време на лагера си в Банско. На стадион „Свети Петър” пред около 300 зрители, благоевградчани победиха с 3:0 тима на Локомотив (Пловдив), предаде кореспондентът на Novsport.com.

С два гола за Пирин се отличи Дани Младенов, а един добави дошлият на проби латвиец Артьом Кузнецов.

Мачът започна с атаки към двете врати. В 19-ата минута Драги Коцев отправи обидни реплики към главния съдия Стефан Апостолов, който му посочи пътя към съблекалните с директен червен картон. В 20-ата минута Мирослав Ризов с удар от центъра изпробва рефлекса на Кирил Акалски, но стражът изби в корнер. При последвалото статично положение Даниел Младенов нацели напречната греда. В 27-ата минута Младенов и Калоян Стоянов се разминаха с топката в наказателно поле след хубав пас на Даниел Пеев.

Три минути по-късно Благой Наков с хубав пас изведе сам срещу Акалски Младенов и той с премерен удар го преодоля за 1:0. Така завърши и първата част.

През втората част отново Пирин бе по-добрият отбор на терена и авторът на първото попадение Дани Младенов с глава затрудни максимално Акалски. В 62-ата минута Том от фаул бе близо до гола, но резервния вратар на Пирин Веселин Ганев изби в ъглов удар. При изпълнението на корнера дошлият на проби латвиец Артьом Кузнецов игра с ръка в наказателното поле, но това остана незабелязано от рефера.

Минута по-късно завърналият се след контузия капитан на Локомотив Димитър Илиев отправи силен удар към вратата на Пирин, но Ганев бе на висота. В 69-ата минута в игра се появиха двамата нови футболисти на „орлетата” Радослав Анев и Зоран Златковски, които показаха добра игра до края на срещата.

В 73-ата минута Кузнецов с глава покачи на 2:0 след изпълнение на корнер. В самия край на мача груба грешка на Петър Лазаров и неразчетено излизане на вратаря Акалски позволи на Младенов да отбележи втория си гол в мача, оформяйки крайното 3:0.

Пирин се прибира в Благоевград в петък, а в събота от 18:00 часа ще изиграят последната си контрола с Академик (София) на стадиона в Симитли, с която ще представят официално отбора си за сезон 2009/10.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм