2. Локомотив (Пд)
  3. Пирин победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в контрола (снимки)

Пирин победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в контрола (снимки)

"Орлетата" изиграха най-силния си мач от подготовката, амнистираният Дани Кики бележи за "смърфовете"

Пирин изигра най-силния си мач от началото на лятната подготовка. На комплекс "Пири" край Банско "орлетата" победиха в контролна среща Локомотив (Пд) с 3:1. Головете за благоевградчани вкараха Веселин Стойков, Драги Коцев и Зоран Златковски. Почетното попадение за Локо (Пд) вкара амнистираният наскоро Дани Кики. Успехът на "зелено-белите" бе помрачен с контузията, която получи капитанът Георги Георгиев.

Двубоят на комплекс "Пири" започна с положения за Локомотив (Пд). В 6-ата минута при центриране в наказателното поле, топката срещна тялото на защитника на Пирин Ради Митревски и след като се удари в страничната греда излезе в корнер. След изпълнението на корнера Христо Златински нацели напречната греда. Пирин поведе в резултата при първата си по-сериозна атака. В 12-ата минута Руслан Иванов майсторски изведе Веселин Стойков за когото не беше трудно да вкара на опразнената от Акалски врата за 1:0

Последваха нови пропуски за футболистите на Локомотив (Пд), като на два пъти в 13-ата и 25-ата минута с гола се размина новото попълнение на "смърфовете" французинът Франклин. В 30-ата минута Драги Коцев покачи за 2:0 отново след красиво положение. Тогава македонецът с хубав плонж засече центриране с глава от Руслан Иванов и прати топката за втори път в мрежата на Кирил Акалски.

Локомотив (Пд) все пак намали резултата в края на полувремето, чрез амнистираният наскоро от Христо Бонев Дани Кики, а преди това удар на Мартин Керчев премина покрай лявата греда на вратата пазена от Благой Макенджиев.
През второто полувреме треньорът на "орлетата" Йордан Боздански отново подмени почти целия състав, като цял мач на терена остана само Ради Митревски, а тежки контузия извади за няколко дни от терените капитанът на "орлетата" Георги Георгиев.

Втората част отново започна с по-добра игра на Пирин и удар Димитър Воденичаров в 52-ата минута срещна напречната греда.
За грубо влизане в краката на Христо Златински в 63-ата минута, халфът на Пирин Янко Сандански получи директен червен картон от рефера Георги Кабаков от Пловдив.

Малко по-късно в 71-ата минута Андрей Стоев центрира отляво Калоян Стоянов с глава продължи паса към Зоран Златковски и той отблизо оформи крайното 3:1 в полза на Пирин.

Това бе пета поредна победа за "орлетата" в контролите, а лагерът в Банско ще приключи с контролна среща с Септември (Симитли) утре от 11.00 часа на терена в Белица. Лагерът на Локомотив (Пд) в Банско ще продължи до следващия петък.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм