2. Локомотив (Пд)
  3. Помощникът на Сухия: Щях да поздравя съдиите и при загуба

Помощникът на Сухия: Щях да поздравя съдиите и при загуба

Мачът срещу ЦСКА остави голям отпечатък върху нашия отбор

Помощник-треньорът на Ботев (Враца) Тодор Гарев похвали съдийството на Христо Ристосков и неговите помощници при успеха над Локомотив (Пловдив) с 1:0 като гост.

„Това е първата (съдийска) тройка, която щях да поздравя, дори да бяхме загубили. Претенции винаги може да има. Дали един тъч е свирен обратно или някакви незначителни неща, не са толкова важни. Важни са фрапиращите неща, както ни ощетиха срещу ЦСКА и както имаше други съдийства, на които не се даде гласност, като в Гоце Делчев, с Локомотив София имахме претенции за три дузпи. Все пак се радваме, че се връщаме с три точки от Пловдив”, каза Гарев след мача.

„Голямо благодаря на момчетата. Не се предадоха в нито един момент от срещата, воюваха от първата до последната минута. Мачът срещу ЦСКА преди три дни остави един голям отпечатък върху нашия отбор. Донякъде и физически, и психически бяха смазани момчетата. Радвам се, че днес успяха да се вдигнат. Локомотив привидно владееха инициативата, държаха топката, но видяхте, че всичко свършваше пред нашия пеналт. Мисля, че имаха едно положение от карамбол първото полувреме и един удар в гредата от далеч. Всичко друго беше изсипани топки в нашия пеналт, с които се справиха момчетата. Мисля, че тактическият ни план сработи перфектно за този мач. Умишлено бяхме избрали по дефанзивна тактика и да изчакаме своите моменти. През първото полувреме имахме две-три ситуации, които можехме да ги завършим успешно, ако бяхме по-внимателни. Този път и късметът ни помогна – две минути преди края реализирахме гол. Много сме доволни. Надявам се тези три точки да ни помогнат в борбата за оставане в групата“, коментира Гарев, който днес замести наказания старши треньор Тони Здравков.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм