2. Локомотив (Пд)
  3. Поведат ли черно-белите, не губят

Поведат ли черно-белите, не губят

За Локомотив не са отсъждани дузпи при гостуване на Монтана

* За пръв път Монтана е домакин на Локо Пд на ниво елит на 5 октомври 1994 година. Срещата завършва 1:0 с победен гол на Румен Панайотов (б.а. - сега президент на монтанчани) в 60-ата минута. Първото равенство 0:0 на стадион "Огоста" е регистрирано на 19 октомври 1996 година.

* Първата си победа като домакин - 3:2 над Локо Пд, Монтана постига на 17 октомври 2009 година. Головете за гостите са дело на Д. Кики и Даксон да Силва - 2, а за монтанчани е точен на два пъти Луис Едуардо.

* Винаги, когато са откривали резултата, футболистите на Локомотив са стигали до победа (3 пъти) или равенство (2 пъти).

* За Монтана са отсъдени 3 дузпи, като 2 са превърнати 8 голове от Луис Едуардо и Мирослав Антонов, а една е пропусната от Румен Панайотов.

* За Локомотив не са отсъждани дузпи при гостуване на Монтана.

* През първите полувремена са отбелязани 11 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 9 попадения.

* През август двата съперника са играли веднъж при домакинство на Монтана през миналата година, когато воденият от Ферарио Спасов тим бие с 2:0.

* Главният съдия Ангел Ангелов е свирил на Монтана 4 срещи за първенство, в които домакините имат една победа и 3 загуби.

* На железничарите столичанинът е ръководил 13 двубоя, в които Локомотив има 5 победи, 4 равенства и 4 загуби.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм