2. Локомотив (Пд)
  3. Приказката на Етър продължава, тимът ще атакува Лига Европа (ВИДЕО)

Приказката на Етър продължава, тимът ще атакува Лига Европа (ВИДЕО)

Крум Стоянов поряза Локо Пд, "виолетовите" чакат победителя от двойката Ботев Вр - Славия

Етър спечели с 1:0 реванша с Локомотив Пловдив от плейофите на 7-ото място и ще се бори за участие на бара за Лига Европа. Тимът на Красимир Балъков имаше аванс от 2:0 след първия мач. Голът вкара Крум Стоянов в 63-ата минута. По този начин търновци се класират на за финал в баража за 7-ото място срещу Славия или Ботев Враца, а победителят ще се изправи срещу третия в първенството за място в Лига Европа.

В 14-ата минута опасен удар на Георги Сърмов премина покрай десния страничен стълб на вратата зад Илко Пиргов. Локо (Пд) отговори с удар на Умарбаев, който също излезе в аут.

В 27-ата минута на Сърмов стреля към вратата на Пиргов от границата на наказателното поле, но неточно. В 40-ата Крум Стоянов също пробва късмета си, но ударът му срещна крак на негов съотборник и излезе в аут.

В самото начало на второто полувреме Локомотив можеше да поведе в резултата. Топката беше върната към Христо Иванов, но мина под крака му. Иванов все пак успя да я настигне на самата голлиния. В 52-ата минута Венцислав Василев стреля в аут.

Грешка на Лукас Масоеро доведе до гол за Етър. В 63-ата минута той се опита да изчисти топката, но сбърка и Крум Стоянов вкара топката във вратата на Илко Пиргов. В 70-ата минута стражът на "смърфовете" направи феноменално спасяване при удар на Румен Руменов.

От малък ъгъл Анте Аралица не успя да отбележи в 83-ата минута. Нападателят бе намерен зад гърба на защитата на Етър, но топката му избяга встрани и хърватинът не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.