2. Локомотив (Пд)
  3. „Смърфовете” с нова класическа загуба, Данчо Тодоров с пореден слаб мач

„Смърфовете” с нова класическа загуба, Данчо Тодоров с пореден слаб мач

Завърналият се в клуба универсален футболист с автогол и нарушение за дузпа

Съставът на Локомотив (Пловдив) записа втора поредна загуба с 0:3 по време на втория си подготвителен лагер в испанския курорт Марабея.

След като преди три дни „смърфовете” отстъпиха с класически резултат пред руския Кубан, сега пловдивчани склониха глава след същия резултат и пред грузинския Зестофани. Мачът бе за седмото място на турнира „Марбея Къп”, а Локомотив се озова в ролята на догонващ в резултата още в 10-ата минута, в която Цинамдзеришвили откри, след като отблизо преодоля стражът Тодоров.

Непосредствено след гола невероятни пропуски за пловдивчани направи нигерийският нападател Патрик Огунсото, който бе заменен още в 30-ата минута, след като на два пъти вместо да прати топката в мрежата на грузинците, нацели гредите.

На почивката наставникът на „смърфовете” Неделчо Матушев направи само две промени, но 10-ина минути след подновяването на играта, бяха осъществени още две рокади в тима, а това доведе до два късни гола в заключителните минути.

Основна вина за тях носи завърналият се в тима Йордан Тодоров, който бе изгонен в предишния мач, а в този си вкара автогол в 79-ата минута, а няколко секунди по-късно извърши нарушение, довело до дузпа, реализирана от Григалашвили за крайното 3:0.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм