2. Локомотив (Пд)
  3. "Смърфовете" започнаха контролите в Австрия със загуба от резервите на Волфсбург

Вторият отбор на "вълците" победи Локомотив с 1:0 под непрестанен дъжд

Отборът на Локомотив Пловдив загуби първата си проверка от лятната си подготовка в Австрия. „Смърфовете” отстъпиха на втория тим на Волфсбург с 0:1.

Очакваше се пловдивчани да се изправят срещу титулярния тим на „вълците”, но впоследствие се разбра, че немците са изпратили резервите, докато представителният им тим играе контрола с ФК Триглав 2000 от град Краня, както съобщи официалният сайт на клуба от Бундеслигата.

Единстветното попадение в мача на „железничарите” падна в 19-ата минута, когато една лошо върната топка към вратаря Лучини се спря в локва и за Баудер от тима на Волфсбург не бе проблем да открие резултата с прехвърлящ удар.

Тежките условия не позволиха на двата отбора да демонстрират красив футбол. През първия четвърт час играта бе равностойна главно заради непрестанния дъжд.

„Смърфовете” имаха възможност да изравнят резултата чрез Карвальо, който засече центриране на Родригес в наказателното поле, но топката премина встрани от вратата на Волфсбург.

Лоша новина за наставникът на Локомотив Драган Канатларовски бе контузията на Родригес в края на първата част, която доведе до принудителна смяна и появата на Коцев в игра.

През втората част старши треньорът на „железничарите” пусна всичките си смени, но те с нищо не повлияха на развоя на мача.

В последните десетина минути Ерош имаше възможност да отбележи изравнително попадение с удар от пряк свободен удар, но
топката премина встрани от вратата на Волфсбург.

Локомотив натисна своя съперник в самия край на срещата, но така и не успя да възстанови равенството.