2. Локомотив (Пд)
  3. Тунчев: Търпението ни донесе победата (ВИДЕО)

Тунчев: Търпението ни донесе победата (ВИДЕО)

"Момчетата дават максимума си в Европа", заяви наставникът на "смърфовете"

Старши треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев заяви, че търпението е било ключът за късния успех с 1:0 над Словачко в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Петър Витанов отбеляза в 89-та минута с удар от въздуха.

"Доста трудно беше. Словачко са коварен съперник, грубо играха, а съдията пусна по-свободна игра. Не допуснахме гол и всичко завърши добре. В България сме свикнали за всеки фал картон, а тук съдиите не дават лесни фалове. Реферът обае ни ощети малко или много. Както и да е  - така е преценил.

"Момчетата се справиха като цяло в защита, но ще ни трябва време. В Европа всеки дава максимума от себе си, но ни трябва време да се синхронизираме. Търпението беше ключът за успеха, казах го на полувремето. Трябва търпеливо да владеем топката, за да си не отркие ситуация, както и стана.

"Със сигурност ще очакваме да атакуват в реванша, мачът ще бъде различен. Ако искат да продължат, ще трябва да ни вкарат гол. Феновете ни са фантастични, независимо от резултата. Това ни дава допълнително криле. Групата ни е малка. Ще опитаме да възстановим футболистите до мача с Лудогорец. Ще преценим и няма да рискуваме", заявъши Тунчев

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм