2. Локомотив (Сф)
  3. Автогол и наивна грешка попречиха на Локо (Сф) да бие лидера в Словения

Автогол и наивна грешка попречиха на Локо (Сф) да бие лидера в Словения

"Железничарите" повеждаха на два пъти чрез Ливраменто и Генов, но нямаха късмет и контролата с Домжале завърши 2:2

Локомотив (Сф) изигра много силен мач и пропусна да победи лидера в словенското първенство Домжале след 2:2 в Анталия. За отбора на Димитър Васев това бе четвърта последна контрола от лагера в Турция и „железничарите” се завръщат в България след победа, две ремита и загуба.

Локомотив започна силно и поведе в 18-ата минута. Антонио Ливраменто овладя избита топка след корнер, шутът му от въздуха рикошира в съперник и тупна зад голлинията, след като удари напречната греда. Съдията леко се поколеба, но посочи центъра за 1:0.

В началото на втората част Даниел Генов поднесе топката за Том, но халфът стреля високо и изпусна да удвои. Преди да е изминал час игра Домжале изравни след злощастен автогол. Румен Трифонов догони откъснали се Подлогар, но с шпагата си изпрати топката над Божидар Митрев за 1:1.

Локомотив не падна духом и в 72-ата минута Даниел Генов направи красив рейд и с точен изстрел от 20-ина метра в ъгъла направи 2:1.

„Червено-черните” на практика сами си отнеха победата в 88-ата минута. Камен Хаджиев върна назад за вратаря Митрев, но Блейдеа пресече и изравни – 2:2.