2. Локомотив (Сф)
  3. Локо (Сф) стартира с победа в турнира за деца в Швеция

Локо (Сф) стартира с победа в турнира за деца в Швеция

Момчетата от набор 2001 на Ботев (Пд) също тръгнаха победно

Локомотив (София) стартира с победа участието си на най-големия турнир в света за момичета и момчета от 11 до 19 г. -световната младежка купа по футбол „Готя къп".

Момчетата до 13 г. от детска футболна академия „Надежда" спечелиха с 2:1 първия си мач в Швеция срещу представителите на домакините Екерьо, съобщава вестник "24 часа".

Мащабът на надпреварата е огромен - само в клас момчета до 13 г. участват 136 отбора, разделени в 34 групи. А общо в различните класове за момчета и момичета участват впечатляващите 1709 отбора от 80 страни.

Момчетата на „Локомотив" (София) от набор 2003 доминираха тотално над съперника. Борислав Бориславов от-кри, засичайки от воле центриране отдясно.

Малко преди почивката при първата си атака след превъзходството на българите „Екерьо" изравни. През второто полувреме момчетата от „Надежда" отново доминираха изцяло. Иван Калапиш отбеляза победния втори гол.„Червено-черните" имаха още няколко отлични шанса. И 2:1 обаче бе достатъчно да стартират с 3 точки.

Вторият мач на „Локомотив" (София) е срещу финландския Тампере, който спечели дебютната си среща с 2:0 над Кунгсбака (Швеция), на чиято база се играят двубоите.

Локомотив (София) участва на „Готя къп" с помощта на „Актавис". фармацевтичната компания се зае с възраждането на детската школа на „железничарите", а непосредствено преди отпътуването за Швеция премиерът Бойко Борисов откри нов терен за децата от „Надежда", изграден до стадион „Локомотив". За да подкрепя лично момчетата на старта на „Готя къп 2016" в Гьотеборг дойде и президентът на Локо (Сф) Иван Василев.

Спортният директор на „железничарите" Ивайло Паргов вече дори обмисля създаването на „София къп", която да помага за цялостното развитие на българския футбол.

Момчетата от набор 2001 на Ботев (Пд) също тръгнаха победно на „Готя къп 2016"- 1:0 над шведския Едс.

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)