2. Локомотив (Сф)
  3. Монтана и Локомотив (София) си вкараха по един гол и взеха по точка от мача на "Огоста" (снимки)

Срещата завърши при резултат 1:1

Монтана и Локомотив (София) завършиха наравно – 1:1, мача помежду им от 28-ия кръг на родната „А” група. Двубоят се игра на стадион „Огоста”, а гостуващият тим имаше преднина от едно попадение на почивката на мача. През втората част Монтана съумя да изравни, след като Андонов бе точен за 1:1 в 55-ата минута. До края на срещата пък никой не достигна до нов гол и така срещата завърши при резултат 1:1.

Луис Едуардо можеше да открие резултата в 9-ата минута, но ударът му бе блокиран. Локомотив (София) пък излезе с гол напред в резултата в 26-ата минута, когато Велев намери Кондев, който не остави шансове на противниковия вратар и прати кълбото в мрежата му. До почивката нито един от двата тима не достигна до нов гол и така след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на столичните „железничари”.

Монтана съумя да възстанови равенството малко след подновяването на играта през второто полувреме. Точен за 1:1 в 55-ата минута бе Антонов, който бе намерен с хубав пас от Гаджев и прецизно преодоля стража на гостуващия тим.

В 77-ата минута се стигна до един от най-интересните моменти в двубоя. Дениран центрира кълбото в наказателното поле на съперника, а в опита си да изчисти Бранеков нацели напречната греда на вратата на своя отбор. До края на срещата нито един от двата тима не достигна до нов гол и така двубоят завърши при резултат 1:1.

След това равенство Монтана е на 11-ото място с актив от 30 точки. Локомотив (София) пък е 13-ти с 20 пункта, като все още не си е гарантирал оставането в елита на България.