2. Локомотив (Сф)
  3. СКАНДАЛ! Масов бой на Левски - Локо (Сф) (СНИМКИ)

СКАНДАЛ! Масов бой на Левски - Локо (Сф) (СНИМКИ)

Екшънът едва не прекрати директния сблъсък за титлата на “Герена”

Масов бой беше на път да прекарати мача от последния кръг на столичната Зона за юноши старша възраст (р. 1999-2000 г.) между Левски и Локомотив (София) - 3:1.

Двубоят между втория и първия на помощния терен на “Герена” бе пряк сблъсък за титлата. Само победа устройваше Левски.

В 33-тата минута при 2:0 се случиха рядко виждани сцени дори за българския футбол. При нарушение за “сините” в центъра се стигна до блъскане, налитане, провокации, закани и в крайна сметка до масов бой.

Двубоят бе прекъснат за 15-ина минути, а в това време играчи се биха в няколко мелета. На терена навлезе публика, охрана, треньорите, резервите... В един момент положението почти излезе от контрол, когато получилите червени картони Християн Бориславов (Левски) и Георги Манев (Локомотив) си налетяха на излизане от игрището.

Обсъждането дали срещата да продължи отне минути и не беше взето лесно. Пристигнаха още охранители.

Вратарят на Локо Васил Вълчев понесе удари от футболисти на домакините. Той и негови съотборници също не останаха длъжни.

След събеседване на терена, продължило няколко минути, съдиите, начело с главния Васил Минев и делегата Пандо Кобуров, който работи в зоналния съвет на БФС София, решиха срещата да се доиграе.

Нервната обстановка продължи до края на срещата, но поне не се стигна до други ексцесии.

Головете реализираха Иван Калайджийски (22-ата), Християн Бориславов (24-ата) и Петър Иванов (39-ата), както и Красимир Милошев за гостите в 71-ата.

В 60-ата Даниел Василев пропусна дузпа за “сините”, влезлият на почивката резервен вратар на "железничарите" Георги Стойков отрази удара, а после изби и добавка.

Съдията вдигна общо осем жълти картона, цяло чудо е, че нямаше още червени.

След срещата Левски U19 беше награден с шампионска купа, а трофей имаше и за Локомотив U19.

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)