2. Локомотив (Сф)
  3. Столичният Локо рестартира похода си към Европа с победа

Столичният Локо рестартира похода си към Европа с победа

"Железничарите" се наложиха с 2:0 над Монтана пред около 50 зрители в софийския студ на стадион "Васил Левски"

Отборът на Локомотив (София) постигна победа в първия си мач от подновяването на родния шампионат за втората половина от сезона в "А" ПФГ. Локо победи като домакин Монтана с 2:0 в мач от 16 кръг на българското първенство. Горанов даде аванс на тима на Диян Петков в 33-та минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мечечиев в наказателното му поле. В 70-та минута резервата Иво Иванов оформи крайното 2:0.

Мачът на стадион „Васил Левски” започна по-силно за домакините, като още в 6-та минута се откри възможност пред Писаров. Той обаче не успя да стреля опасно след подаването на Романов от левия фланг на атаката.

Шест минути по-късно натискът на Локо продължи с центриране на Писаров в наказателното поле на Монтана. Там се наложи бранителите на Атанас Джамбазки на два пъти да чистят топката в предни позиции.

В 16-та минута дойде и първият точен удар за тима на „железничарите”. Джемал Джонсън успя да бие от границата на наказателното поле, но право в ръцете на стража на монтанци Иванов.

В 22-та минута на първата част при една атака на облечените в синьо футболисти защитата на столичани се пропука. Централните защитници на домакините не се разбраха и позволиха на Луис Едуардо да играе с топката, той успя да отправи удар, но твърде слаб и опасността за Локо премина.

Секунди по-късно събитията се развиха пред вратата на гостите – Романов успя да отправи удар с левия крак, който обаче мина покрай целта. В 26-та минута новото попълнение на тима от квартал „Надежда” Джонсън изпусна най-чистото положение за своя тим. Той получи пас по земя от чудесно пробилия от ляво Романов, но не успя да отиграе топката и тя бе изчистена.

Две минути по-късно и Караджинов можеше да даде аванс на своя тим. Той получи топката отново след центриране на Романов от ляво и стреля, но вратарят на гостите спаси. Писаров опита да си спечели дузпа при овладяването на избитата топка, но получи жълт картон за симулация.

В 31-та минута пак Романов центрира от ляво, но топката срещна ръката на Мечечиев в наказателното му поле и Стефан Спасов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Горанов и вкара с левия крак за 1:0.

Десет минути по-късно можеше да стане и 2:0 в полза на домакините, но Писаров стреля над вратата от близка дистанция. Пореден пропуск за Локо след подаване от левия фланг на атаката. Така резултатът остана 1:0 в полза на Локо на почивката между полувремената.

Втората част започна с по-висока активност на гостите, но след подаване на Едуардо в наказателното поле на „железничарите” към Чипилов в 51-та минута, последният не можа да стигне топката и тя излезе в аут.

В 56-та минута Джонсън нахлу добре отляво и опита да върне назад към Йорданов, но топката беше пресечена от бранител в синьо. В 60-та минута Писаров изведе американеца с английски паспорт на голова позиция, но той не можа да отправи удар на време и кълбото му бе избито от краката.

Десет минути по-късно падна и втори гол за домакините.  Джонсън опита слаб удар по земя извън наказателното поле, топката стигна до непокрития Иво Иванов, който в първия момент стреля в стража на гостите, но после вкара за 2:0.

В 73-та минута Луис Едуардо пробва силен удар от далечна дистанция, но топката профуча на около 2 метра над вратата на Боян Пейков. До края на срещата нямаше чисти голови положения, като си заслужава да се отбележи, че Локо доигра срещата с 10 човека, тъй като Иво Иванов напусна поради контузия.

Отборът на Монтана се отличи само с една по-сериозна ситуация за Христов в наказателното поле, но опитът му за центриране по земя бе спрян от Гаров. В продължението на срещата резервата Саидходжа можеше да вкара за 3:0 отблизо, но топката мина на сантиметри от сглобката на вратата на монтанци. Така мачът завърши с резултат 2:0 в полза на „железничарите” и с победата те утвърждават европейските си амбиции.

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)