2. Локомотив (Сф)
  3. Стяуа би Локо (София) под проливния дъжд в Анталия - 3:2

Стяуа би Локо (София) под проливния дъжд в Анталия - 3:2

Йорданов и Виктор Шпишич бяха точни за "железничарите"

Локомотив (София) загуби с 2:3 от румънския гранд Стяуа (Букурещ) в първата си контрола на турска земя. Като цяло срещата премина под диктовката на тима от северната ни съседка, а през първото полувреме попадение на Бикфали бе отменено заради засада.

През втората част обаче румънците, в чиито състав игра българският защитник Живко Желев, отбелязаха три гола – на два пъти се разписа Станку, а едно попадение добави и Танасе. Точни за Локомотив пък бяха нападателят Преслав Йорданов и халфът Виктор Шпишич.

Проливният дъжд, който се изсипа в Анталия, пък принуди двата тима да се преместят на съседния терен. В 18-ата минута Камбуров стреля от пряк свободен удар от 25 метра, но топката излезе в аут. Само осем минути по-късно играчите на Стяуа откриха резултата, но попадението им бе отменено заради засада.

Играч на румънците стреля от далечно разстояние, но Галев изби. Топката обаче попадна в краката на Бикфали, който прати коженото кълбо в опразнената вратата, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

В 39-ата минута все пак Стяуа поведе в резултата. Танасе простреля Галев, въпреки че при попадението останаха сериозни съмнения при попадението на румънците. До края на полувремето и двата тима не сътвориха нищо интересно и българският тим се оттегли на почивката с гол пасив.

В 62-ата минута Станку овладя топката в полето на Локомотив и от малък ъгъл прокара коженото кълбо под плонжа на Галев – 2:0 . Шест минути по-късно влезлият като резерва Преслав Йорданов засече хубавото центриране на Марчо Дафчев и намали резултата.

В 73-ата минута след центриране от корнер, Станку се оказа най-съобразителен в последвалото меле и направи 3:1. Десетина минути по-късно след хубава контраатака на „железничарите”, топката бе центрирана в полето към Шпишич, който с глава оформи крайния резултат. До края на мача играчите на двата отбора така и не сътвориха чисто голово положение пред една от двете врати и в крайна сметка румънците заслужено спечелиха с 3:2.

Следващият мач на Локо (София) е в сряда от 17:00 часа срещу унгарския Дебрецен, като срещата ще се играе на комплекс „Аркадия Спорт”.

Локомотив: Галев, Добрев, Марков, Гаров, И. Димитров, Горанов, Дяков, Асамоа, Атанасов, Камбуров, Генков (Станкович, Шпишич, Дафчев, Златински, Дзаферович, Савич, Пасков, Митев,Йорданов)

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)