2. Локомотив (Сф)
  3. Виктор Петаков блести с два гола за победа на Пирин

Виктор Петаков блести с два гола за победа на Пирин

Пирин надви Локо (София) с 2:1 при юношите

Бившият младежки национал Виктор Петаков вкара два гола за победата на Пирин с 2:1 над Локомотив (Сф) в отложен мач от елитната група до 19 години. Нападателят бе точен в 7-ата и 53-ата минута, а единственото попадение за столичния тим отбеляза капитанът Румен Кънчев в 67-ата минута на мача.

Със спечелените три точки формацията на „орлетата”, водена от треньора Илко Христов, излезе над чертата на изпадащите отбори. В последния кръг от есенния дял на първенството в понеделник Пирин отново домакинства от 14.30 часа на Чавдар (Етрополе). Освен Петаков от първия отбор на Пирин срещу Локомотив (Сф) игра и Благой Пасков.

Срещата се игра на клубната база в Рилци, на изключително тежък терен. Още в 2-ата минута гостите от София имаха възможност да поведат, чрез Атанас Неделев, който излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай вратата. Пет минути по-късно преследваният от постоянни травми Виктор Петаков засече пас на Антон Карачанаков за -1:0.

В 20-ата и 40-ата минута на мача на защитата на Локомотив (Сф) се наложи да изчиства топката от самата голлиния след удари на Петаков и Карачанаков, а гол на Стоян Тренчев бе отменен заради засада.

В 53-ата минута Виктор Петаков овладя подаване в противниковото наказателно поле и майсторски прати топката за втори път в във вратата на столичните „железничари”.

След гола се усети отпускане в редиците на Пирин и това позволи на гостите от София да направят няколко опасни атаки. При една от тях в 67-ата минута Румен Кънчев прати топката под плонжа на Станислав Карадалиев за крайното 2:1.Срещата на Рилци бе изгледана от изпълнителният директор на Пирин Емил Наков и треньора Костадин Ангелов.

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)