2. Лондон 2012
  3. Дузпите разплакаха Великобритания

Дузпите разплакаха Великобритания

Въпреки че получиха две дузпи в редовното време, британците загубиха от Южна Корея, Рамзи и Стърдиж големите грешници

Великобритания не успя да стигне до мечтания полуфинал срещу Бразилия на олимпийския турнир по футбол. Възпитаниците на Стюарт Пиърс загубиха след дузпи от Южна Корея на четвъртфинала. В редовното време мачът завърши 1:1, а при дузпите Даниел Стъридж се оказа големият грешник и единствен пропусна.

Загубата е още по-разстройваща за британците с оглед развитието на мача. Домакините на Олимпиадата получиха две дузпи в редовното време на стадион „Милениум” в Кардиф (Уелс), но Аарън Рамзи вкара само една и изпусна другата за 1:1 в редовното време.

Азиатците започнаха по-добре и трябваше да поведат до 20-ата минута. Първо Жи Донг-Вон стреля право във вратаря Джак Бътланд, а поле нападателят на Арсенал Парк Чу-Йънг изпусна чисто положение, като от 4 метра с глава прати в аут.

Корейците продължиха упорито да натискат и постигнаха своето. В 29-ата минута стрелецът на Съндърланд Жи Донг-Вон стреля силно, а кълбото мина през Бътланд, който трябваше да се намеси по-добре, ала не можа - 0:1.

Великобритания получи и лека съдийска помощ. В 31-ата минута удар на Райън Бертранд рикошира в бранител и удари друг играч на Южна Корея неволно в ръката. За съдията Вилмар Ролдан от Колумбия това бе достатъчно основание да даде дузпа.

След 5-минутни протести и 4 жълти картона, все пак дузпата бе изпълнена и Аарън Рамзи с много късмет вкара под плонжа на Сунг Рианг, който хвана ъгъла, но не предотврати гола – 1:1. В 36-ата минута.

Жестовете към домакините продължиха. Само две минути след гола от дузпа британците получиха още една. Този път Даниел Стъридж беше фаулиран от Ки Сунг-Йънг в пеналта и съдията пак посочи бялата точка.

Рамзи отново изпълни неубедително и този път вратарят на корейците не се подлъга и спаси неговия шут в левия ъгъл.

През втората част играта стана по-затворена, а на Съюарт Пиърс се наложи принудително да сменява контузения Майка Ричардс.

Белами и Стъридж пропуснаха да изведат Великобритания напред, но Жи Вон направи много по-непростим пропуск за Южна Корея и с глава от няколко метра стреля в аут.

Така при 1:1 четвъртфиналът влезе в продължения.

В продълженията зрителите имаха много поводи за възклицания.

Първо Стърдиж центрира за Клевърли, който се размина на милиметри. После Сунг  излезе сам срещу Бътланд, но стражът спаси.

Жи Вон повтори ужасния си пропуск с глава и пак направи по-трудното като не вкара в 102-ата минута.

Второто продължение премина под знака на предпазливостта и дойде ред на рулетката на дузпите.

Рамзи, Клевърли, Доусън и резервата Гигс бяха точни за Великобритания, а корейците също вкараха своите първи 4 дузпи.

Голямото напрежение на последната британска дузпа се стовари върху плещите на Даниел Стъридж и той се провали.

Нападателят на Челси не можа да вкара, а в следващата дузпа КИ Сунг-Йънг разплака британците за 4:5 при дузпите.

На полуфинала Южна Корея ще играе с големия фаворит Бразилия.

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година