2. Лудогорец
  3. Мощен Лудогорец съсипа Арда - 5:1 (ВИДЕО)

Мощен Лудогорец съсипа Арда - 5:1 (ВИДЕО)

Руан Секо и Квадво Дуа се отпушиха

Лудогорец разби Арда Кърджали с 5:1 в домакинския си мач от третия кръг на efbet Лига. Сон се отличи с два гола при успеха на шампионите, а по един добавиха Квадво Дуа, Руан Секо и Спас Делев.

Лудогорец поведе в резултата с 1:0 в 8-ата минута. Педро Нареси се пребори за топката и подаде към Дени Групер, който центрира в наказателното поле на Арда, където Сон бе изпуснат от играчите на гостите и отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Господинов.

В 21-ата минута Станислав Иванов подаде към Борислав Цонев, който стреля от разстояние, топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Бонман.

Лудогорец поведе с 2:0 в 45-ата минута. Кайо Видал подаде към Дени Групер, който центрира в наказателното поле на Арда, където Квадво Дуа бе изпуснат от Ебоа Ебоа и отблизо с удар от въздуха вкара топката във вратата на Господинов.

Лудогорец направи резултата 3:0 в 47-ата минута. Сон проби, след което пусна много добър извеждащ пас към Руан Секо, който бе изведен сам срещу Господинов, а бразилецът след това вкара за трети път топката в мрежата на Арда.

Две минути по-късно Иван Тилев подаде към Офор, който от трудна позиция стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Лудогорец в аут.

В 56-ата минута Групер комбинира с Кайо Видал, който финтира Виячки в наказателното поле на Арда и стреля, а Господинов успя да се намеси и да спаси.

Лудогорец вкара четвърти гол в 57-ата минута. Педро Нареси с дълъг диагонален пас намери Спас Делев, който след това вкара много красив гол във вратата на Господинов с диагонален удар.

Лудогорец поведе с 5:0 в 73-ата минута. Спас Делев направи двойно подаване със Сон, който излезе сам срещу Господинов и вкара своя втори гол в двубоя.

Руан Секо направи много добър пробив в наказателното поле на Арда в 82-ата минута, след което стреля, но Господинов успя да се намеси и да изкара топката в корнер.

Арда вкара почетен гол в 88-ата минута. Тонислав Йорданов центрира от фал в наказателното поле на Лудогорец, където Феликс Ебоа Ебоа бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Бонман.

Лудогорец – Арда 5:1