2. Лудогорец
  3. Страхотен Лудогорец обърна Таврия и записа първи успех в Турция

Страхотен Лудогорец обърна Таврия и записа първи успех в Турция

Разградчани губеха с 0:2 на почивката на мача, но все пак се добраха до успех с 4:2

Есенният първенец в родната „А” група – Лудогорец, постигна първата си победа на своя лагер в Турция, след като се добра до успех с 4:2 в контролата си с Таврия. Разградчани се поздравиха с победата, въпреки че отстъпваха с 0:2 на своя съперник на полувремето на срещата. След четири попадения през втората част обаче, играчите на Ивайло Петев все пак достигнаха до успеха.

Двама от футболистите на украинския тим видяха картона с червен цвят, но след като бяха изгонени от игра, бяха заменени от други играчи. Първо Гизерски пое по пътя към съблекалните за удар срещу Марселиньо, а по-късно по време на мача изгонен бе и Любичич, който влетя грубо срещу Витиня.

Таврия откри резултата в 33-ата минута. Украинците получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Минев в наказателното поле на разградчани, а застаналият зад топката Фейзук не сбърка от бялата точка. Същият футболист даде аванс от две попадения на отбора му малко преди края на първото полувреме и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 в полза на Таврия.

Лудогорец намали на 1:2 малко след като изтече час игра от началото на мача, а автор на първото попадение за българския тим бе Димо Бакалов. Равенството бе възстановено в 70-ата минута след гол на Марселиньо, а в 83-ата бе осъществен и пълният обрат в мача. Автор на третото попадение за разградчани бе Йордан Минев. Малко преди края на редовното време, в 88-ата минута, Генчев оформи крайното 4:2.