2. Лудогорец
  3. Уникално! Лудогорец не пуска гол след 30-ата минута

Уникално! Лудогорец не пуска гол след 30-ата минута

Наред с всички успехи тази есен Лудогорец постигна нещо забележително. Лидерът има уникална успеваемост в защита. Тимът на Ивайло Петев не допусна нито един гол след 30-ата минута в 15-те мача от „А" група

Наред с всички успехи тази есен Лудогорец постигна нещо забележително. Лидерът има уникална успеваемост в защита. Тимът на Ивайло Петев не допусна нито един гол след 30-ата минута в 15-те мача от „А" група. Най-късните попадения във вратата на Урош Голубович бяха дело на Владимир Гаджев от Левски и Станислав Ба-чев от Берое и паднаха в 29-ата минута.

Освен това тимът бе особено стабилен на собствен терен. И в Каварна, където бяха първите 3 домакинства, и в Разград, Лудогорец получи едва два гола. Това стана в мачовете с Левски (2:1) и Миньор (4:1).

Лудогорец показа изключителен характер и на чужд терен. Момчетата на Ивайло Петев в нито едно гостуване не водеха през първото полувреме, но паднаха само в Ловеч. Във всички останали двубои се добираха до точка или до победа.