2. Манчестър Сити
  3. „Гражданите” опразниха „Търф Мор” за 20 минути

„Гражданите” опразниха „Търф Мор” за 20 минути

Манчестър Сити се подигра с Бърнли и го победи с 6:1

Манчестър Сити се подигра с домакина си Бърнли и го победи с 6:1 в мач от 33-тия кръг на английската Висша лига. Българският национал Мартин Петров не игра заради контузия в коляното. „Гражданите” показаха форма и игра достойни за място в Шампионската лига, което е и главната цел на отбора.

Футболистите на Роберто Манчини успяха да изгонят публиката на домакините след само 20 минути игра, когато вече имаха комфортна преднина от 4:0. Головата сметка в мача бе открита от Емануел Адебайор в 4-ата минута. Минута по-късно уелският национал Крейг Белъми удвои след асистенция на Карлос Тевес. В 7-ата минута Карлос Тевес направи преднината на „гражданите” класическа с удар от близко разстояние.

Манчестър Сити продължи да натиска и в 20-ата минута Виера отбеляза четвърти гол. Адам Джонсън центрира от корнер и бившия френски национал се разписа с глава. В този момент публиката на „Търф Мор” започна да освобождава местата си заради боя, който търпи любимия им Бърнли. Въпреки това домакините се опитаха да променят съдбата си и да отбележат поне един почетен гол, но с пропуски се изявиха Алекзандър, Блейк и Флетчър.

За сметка на това нападателите на Сити показаха изключителна ефективност и отбелязаха и 5-ти гол още до почивката. В 44-ата минута отново Адебайор бе в прегръдките на своите съотборници след нова асистенция на Тевес. В началото на второто полувреме Бърнли се опита да покаже футбол достоен за място сред елита на английския футбол. На два пъти Дейвид Нюджънт имаше шанс да се разпише, но не бе точен.

Футболистите на Манчестър Сити решиха отново да включат на пълни обороти и резултата не закъсня. Компани се разписа с глава в 57-ата минута след подаване на Джонсън. След този епизод футболистите на Роберто Манчини решиха да намалят темпото. От това се възползваха домакините, които успяха да се доберат до почетен гол в 71-ата минута чрез Стивън Флетчър. Оркилени от този гол футболистите на Бърнли продължиха да нападат, но Гивън спаси без проблеми ударите на Ийгълс. До края на мача гостите от Сити се смилиха над своя съперник и не отбелязаха повече голове.

Със спечелените три точки Манчестър Сити излезе на 4-то място в Премиършип с 59 точки и мач по-малко. Бърнли се закотви на 19-то място с 24 точки.