2. Манчестър Сити
  3. Страхотен Тевес прати Сити на върха след победа с 4:3 над Уулвс (видео)

Страхотен Тевес прати Сити на върха след победа с 4:3 над Уулвс (видео)

Уест Бромич надви с 3:2 гостите от Блекпул

Отборът на Манчестър Сити победи с 4:3 гостуващия тим на Уулвърхемптън в завързан двубой от 23 кръг на Висшата лига. Гостите поведоха с гол на Милияш в 12-та минута, но "гражданите" вкараха четири безответни попадения чрез братята Туре (по един) и Тевес (2). В последните минути на сблъсъка "вълците" вкараха два гола, дело на Кевин Дойл и Роналд Зубар, но не успяха да стигнат до нещо повече и мачът завърши 4:3 в полза на Сити. Със спечелените три точки играчите на Роберто Манчини се изкачиха на върха в класирането в Премиършип с 45 точки. Втори е Манчестър Юнайтед с 44 точки, но и три мача по-малко.

Двубоят започна равностойно, като атаките на Уулвс изглеждаха малко по-опасни от тези на Сити. В 7-та минута Матю Джарвис опита удар, но топката бе избита от противников футболист. В 12-та минута противно на очакванията гостите поведоха с  гол на Ненад Милияш след разбъркване в наказателното поле на „гражданите” и колективна грешка в защитата.

След гола „вълците” продължиха да нападат устремено, но на атаките им липсваше хубав завършващ удар. В 31-та минута Адам Джонсън подсказа, че домакините ще гонят победата докрай с удар от средна дистанция, но без успех.

В 40-та минута Коло Туре изравни за „гражданите” след добра асистенция на Венсан Компани. В 44-та минута футболистите на Сити можеха да стигнат до пълен обрат, но ударът на Коларов бе избит. До края на полувремето двата отбора не създадоха опасни положения и се оттеглиха на почивката при 1:1.

Втората част започна чудесно за домакините с красив гол на Карлос Тевес. Тевес се подигра с четирима защитници на гостите, след което излезе сам срещу вратаря и вкара за 2:1. След гола на „гражданите” играта се поуспокои, но се запази динамиката в разиграванията.

В 51-та минута Тевес опита удар, но без успех. В 54-та минута Яя Туре вкара за 3:1 и почти уби интригата в сблъсъка. Асистенция направи чисто новото попълнение на „Ийстландс” в лицето на Един Джеко.

Седем минути по-късно пред Зубар от гостите се откри добра възможност да стреля с глава, но ударът му срещна гредата. В 66-та минута Карлос Тевес вкара четвърти гол за Сити. Тевес отбеляза по непривичен за него начин с глава след центриране на Пабло Сабалета.

Когато футболистите на Роберто Манчини вече си мислеха, че са си решили мача Уулвс се дигнаха на щурм. В 68-та минута Кевин Дойл вкара за 4:2 от дузпа, отсъдена за нарушение на Джулиън Лескът.

Все пак в 83-та минута Яя Туре стреля опасно към вратата на „вълците”, но без успех. В 86-та минута резултатът стана 4:3 със спорно попадение на Уулвс. Топката не бе преминала голлинията зад Джо Харт след удар с глава на Роналд Зубар, но главният рефер зачете попадението.

В следващите секунди на двубоя „вълците” притиснаха много добре съперника си и изглеждаше, че ще успеят да изравнят. Въпреки няколкото опасни центрирания и разбъркване пред стража на Сити Джо Харт, до гол не се стигна и „гражданите” победиха с 4:3.

В друг двубой от 23 кръг на Висшата лига Уест Бромич Албиън се наложи с 3:2 над гостите от Блекпул. Блекпул, които само преди дни победиха Ливърпул, поведоха с гол на Вогън в 11-та минута, но с попадения на Одемвинге и Морисън домакините обърнаха до 52-та минута. Все пак само десет минути преди края Тейлър-Флетчър изравни за 2:2 и върна отбора си в борбата за трите точки. Само три минути преди края на редовното време Одемвинге вкара своя втори гол и оформи крайното 3:2. След победата Уест Бромич са на 14-то място в класирането с 25 точки, докато Блекпул са 10-ти с 28 точки.