2. Манчестър Юнайтед
  3. Английската федерация наказва Рууни за три мача

Английската федерация наказва Рууни за три мача

Английската футболна федерация разследва изгонването на Уейн Рууни от съдията Фил Дауд в мача на Манчестър Юнайтед срещу Фулъм, който „червените дяволи” загубиха с 0:2. Пет минути преди края на мача Рууни бе изгонен за втори жълт картон. Според правилника, той трябва да бъде наказан само за една среща. От федерацията обаче ще разглеждат неговото невъздържано поведение и нападателят може да отнесе и по-сериозна санкция.

Английската футболна федерация разследва изгонването на Уейн Рууни от съдията Фил Дауд в мача на Манчестър Юнайтед срещу Фулъм, който „червените дяволи” загубиха с 0:2.  Пет минути преди края на мача Рууни бе изгонен за втори жълт картон. Според правилника той трябва да бъде наказан само за една среща. От федерацията обаче ще разглеждат неговото невъздържано поведение и нападателят може да отнесе и по-сериозна санкция, пише вестник „Сънди Мирър”.

Английският национал влезе в разправа със съдията Дауд, който е описал всичко в доклада си. В него е описано и как при напускането на терена, Уейн почти счупи флагчето за ъглови удари. От английската федерация ще разследват случилото се, но първо трябва да прочетат доклада от арбитъра Фил Дауд. След това ще изгледат и запис от самата ситуация, а ако се наложи, ще извикат Уейн Рууни. Нападателят може да бъде наказан за три мача, ако ФА прецени, че е виновен.

Официално: Манчестър Юнайтед преотстъпи Джейдън Санчо на Челси

Английският национал ще продължи на "Стамфорд Бридж"

Тен Хаг: Разочарован съм! Заслужавахме поне точка в този мач!

Мениджърът на Манчестър Юнайтед не прие лесно поражението от Брайтън в самия край

Огромен шок за Юнайтед! Брайтън ги удари в 95-та минута (ВИДЕО)