2. Манчестър Юнайтед
  3. И ПАК ТОЙ! Роналдо отърва Манчестър Юн от резил срещу последния (ВИДЕО)

И ПАК ТОЙ! Роналдо отърва Манчестър Юн от резил срещу последния (ВИДЕО)

Звездата на "червените дяволи" си спечели и вкара дузпа

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 последния Норич с 0:1 като гост в мач от 16-ия кръг във Висшата лига. Кристиано Роналдо се превърна в герой за "червените дяволите", след като си спечели дузпа през втората част и я реализира, за да донесе втора поредна победа на Ралф Рангник начело на Юнайтед.

В 14-ата минута Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар границата на наказателното поле. Алекс Телес стреля и след рикошет в стената, топката се отклони в напречната греда.

В 37-ата Роналдо бе изведен и влезе в наказателното поле, но се забави с изстрела, а след това бе затворен. Той излъга двама противникови играчи и в крайна сметка си намери място за стрелба, но ударът му бе спасен от Тим Крул.

Секунда преди да изтече редовното време на първото полувреме Хари Магуайър от много трудна позиция съумя да отправи удар. Топката почти прехвърли Тим Крул и падаше под гредата му, но стражът съумя да изчисти в ъглов удар.

В началните минути на втората част Норич показа, че ще търси победата. След като загатна с няколко опасни атаки към вратата на Юнайтед, в 57-ата минута домакините едва не стигна до попадение. Теему Пуки получи страхотен пас и веднага изстреля топката към вратата на "дяволите", но Давид де Хеа спаси отбора си.

В 75-ата минута Манчестър Юнайтед все пак стигна до попадение. След центриране в наказателното поле Кристиано Роналдо бе фаулиран от противников играч, а съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана именно Кристиано, който прати Тим Крул в другия ъгъл и изведе Юнайтед напред - 0:1!

Три след това Озан Кабак бе много близо до изравняването на резултата, но Де Хеа го отказа. Четири минути по-късно Били Гилмор също можеше да вкара, но негов опасен удар бе блокиран. В 86-ата минута Маркъс Рашфорд даде страхотен пас успоредно на голлинията за Роналдо, но португалецът не успя да намери добре топката от чиста позиция за гол.

Така Манчестър Юнайтед се изкачи до петото място във Висшата лига с актив от 27 точки - колкото има и четвъртият Уест Хем, който е с мач по-малко. Норич остава на последната позиция в първенството с 10 точки в актива си.

Официално: Манчестър Юнайтед преотстъпи Джейдън Санчо на Челси

Английският национал ще продължи на "Стамфорд Бридж"

Тен Хаг: Разочарован съм! Заслужавахме поне точка в този мач!

Мениджърът на Манчестър Юнайтед не прие лесно поражението от Брайтън в самия край

Огромен шок за Юнайтед! Брайтън ги удари в 95-та минута (ВИДЕО)