2. Миньор (Пк)
  3. "Болярите" обърнаха драматично "чуковете", но отпадат от турнира за купата (ВИДЕО)

Общият резултат от двата мача между Етър и Миньор е 4:4, но тимът от Перник ще играе напред в турнира заради повечето отбелязани голове на чужд терен

Етър надделя с 3:2 над Миньор в мача реванш между двата тима от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион „Ивайло”, но въпреки успеха с 3:2, Етър отпада от надпреварата, тъй като загуби първата среща, играна в Перник, с 1:2. Така общият резултат от двата мача е 4:4, но Миньор ще играе напред заради повечето отбелязани голове на чужд терен.

Още в 3-ата минута гостите от Миньор удариха греда, а малко след това Етър отвърна с удар с глава на Пивати, но вратарят на „чуковете” спаси. В следващите минути изстрел на Брахими бе отразен от Велимирович, а Банков се справи с удар на Нери. Павлов също се отчете с пропуск за гостите, а в средата на първата част Миньор успя да поведе. Хаджиев изведе „чуковете” с гол напред в 23-ата минута, след като абоде топката с глава в мрежата на домакините.

4 минути по-късно авансът на Миньор се увеличи на две попадения. Брахими комбинира с Владинов, който се разписа за 2:0. В края на първата част „чуковете” останаха с десет души на терена, след като Венцислав Василев получи директен червен картон, а в 43-ата минута Етър намали на 1:2, след като Красен Трифонов с хубаво изпълнение отбеляза гол за домакините. Малко преди последния съдийски сигнал за първото полувреме, Брахими можеше да отбележи трети гол за Миньор, но Велимирович успя да спаси.

В началото на втората част Нери се отчете с неточен изстрел, а Пивати бе изведен на чиста позиция срещу вратаря, но стреля над гредата.

В 60-ата минута Нери подаде към Красен Трифонов, който нанесе хубав удар, но Банков спаси. Етър успя да възстанови равенството в 77-ата минута, когато Красен Трифонов стреля от фаул в напречната греда, а Русев отбеляза за 2:2.

До края на срещата Етър имаше няколко възможности за отбелязване на нов гол. Гаджалов се отчете с два пропуска, а Садула също не успя да реализира добра ситуация. Домакините все пак успяха да достигнат до победата малко преди края на мача - Красен Трифонов се бе точен за крайното 3:2.

По този начин Етър спечели реванша срещу Миньор с 3:2, но въпреки това отпада от турнира за Купата на България, докато "чуковете" ще играят напред в надпреварата.

Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com