2. Мондиал 2010
  3. Ангола и Мали докараха до инфаркт зрителите - от 4:0 - 4:4 за 15 минути

Ангола и Мали докараха до инфаркт зрителите - от 4:0 - 4:4 за 15 минути

Малийците стигнаха до равенство с голове след 79-та минута, Сеиду Кейта и Кануте отбелязаха в продължението на второто полувреме.

Националните отбори на Ангола и Мали направиха инфарктно равенство 4:4 в двубоя от откриването на турнира за Купата на африканските нации, който се провежда в Ангола.

Домакините буквално разбиха своя опонент и поведоха с 4:0. До 79-ата минута резултатът се държеше, докато халфът на Барселона Сейду Кейта намали на 1:4. Кануте вкара още един гол за Мали в 88-ата минута и по всичко личеше, че това е всичко. В 90-ата минута обаче Кейта вкара втория си гол в мача, правейки резултата 3:4 в полза на домакините. В 93-ата минута Ятабаре смълча трибуните, оформяйки инфарктното 4:4.

В тима на Мали си личаха имената на Фреди Кануте от Севиля, Сейду Кейта от Барселона, капитанът Мохамаду Диара от Реал (Мадрид), както и Момо Сисоко от Ювентус, който обаче остана на резервната скамейка.

От състава на домакините от Ангола пък впечатление правят имената на Манучо от Валядолид. Нападателят така и не успя да се наложи в Манчестър Юнайтед и се наложи да напусне "Олд Трафорд". Бранителят на Лийдс Юнайтед Руи Маркеш също не трябва да се пропуска.

Анголците натиснаха своя съперник от самото начало на мача и резултатът не закъсня. В 36-ата минута Флавио бе оставен непокрит и успя да отбележи гол след центриране от фаул, за да направи резултата 1:0 в полза на Ангола.

Натискът на домакините продължи и се стигна до 42-ата минута, в която десният бек Мабиня центрира великолепно и отново Флавио записа името си сред голмайсторите - 2:0 за Ангола.

В началото на второто полувреме домакините не намалиха оборотите, въпреки че вече имаха два гола преднина. В 67-ата минута Жилберто се разписа от дузпа, за да направи резултата в този мач класически - 3:0. В 74-ата минута съдията даде втора дузпа за домакините, която бе изпълнена от Манучо, който направи резултата разгромен - 4:0.

Съвсем логично след убедителната преднина на домакините, темпото у тяхната игра спадна и това бе идеален шанс за Мали. В 79-ата минута след изпълнен корнер, стражът на Ангола Карлос изпусна топката, която в мелето, което стана в наказателното поле на домакините, попадна в краката на Сейду Кейта, който намали резултата на 1:4.

В 88-ата минута Фреди Кануте вкара страхотен гол с глава за Мали за 2:4. По всичко си личеше, че този резултат ще се запази, но в 91-ата минута Сейду Кейта вкара втория си гол в мача, правейки резултата 3:4 в полза на домакините.

В 93-ата последна минута на мача лудницата стана пълна, след като Ятабаре изравни резултата и смълча феновете на трибунуте.

Невероятно, наистина невероятно! До 79-ата минута резултатът бе 4:0 в полза на домакините, а гостите от Мали успяха да стигнат до инфарктната точка, благодарение на четири гола за около 15 минути.

След този мач, Ангола заема първото място в Група "А" с актив от 1 точки. Следващият мач на домакините е след четири дни срещу Малави.

Мали пък също има една точка в актива си и ще играе с Алжир на 14-и януари.

4:4 Ятабаре (90+3)

АНГОЛА: Фернандес, Мабина, Кали, Маркес, Стелвио, Шара, Деде, Зуела, Жилберто, Флавио, Манучо;

МАЛИ:
Сидибе, Диамутен, Берте, Тамбура, Сумаре, М. Диара, Траоре, Багайоко, Кейта, Майга, Кануте;

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.