2. Мондиал 2010
  3. Аржентина разби Венецуела при официалния дебют на Марадона

Аржентина разби Венецуела при официалния дебют на Марадона

Официалният дебют на Диего Марадона начело на Аржентина бе повече от впечатляващ, след като „гаучосите” разбиха Венецуела с 4:0 в среща от 11-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Над 60 000 зрители станаха свидетели на впечатляващата победа на домакините, а срещата ще се запомни и с включването в игра на ветерана Хуан Себастиан Верон, който временно замества отказалият се Хуан Роман Рикелме.

Официалният дебют на Диего Марадона начело на Аржентина бе повече от впечатляващ, след като „гаучосите” разбиха Венецуела с 4:0 в среща от 11-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Над 60 000 зрители станаха свидетели на впечатляващата победа на домакините, а срещата ще се запомни и с включването в игра на ветерана Хуан Себастиан Верон, който временно замества отказалият се Хуан Роман Рикелме.

В 25-ата минута Карлос Тевез и Лионел Меси направиха хубаво двойно подаване, като последният се измъкна зад защитата на гостите и с техничен удар откри резултата.

Въпреки, че Аржентина сериозно превъзхождаше противника си през първата част, домакините не можаха да отбележат втори гол. През второто полувреме възпитаниците на Диего Марадона излязоха много по-концентрирани и агресивни.

Само минута след започването на втората част нападателят на Манчестър Юнайтед Карлос Тевес удвои преднината на „гаучосите”, след като с изстрел от воле матира стража на гостите Вега.

Само шест минути по-късно Максимилиано Родригес стреля от движение, топката се удари в крака на защитник на гостите и за трети път влетя във врата на Венецуела.

Крайното 4:0 оформи Серхио Агуеро в 72-ата минута, след като навърза няколко бранителя на Венецуела и разстреля Вега. Преди началото на мача голмайсторът на Кун Агуеро, който е сгоден с дъщерята на Марадона, представи на феновете своя първороден син.

Така след тази победа Аржентина се изкачи на второто място в класирането с актив от 19 точки, а Венецуела остана на 8-ата позиция с девет точки по-малко от „гаучосите”.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.