2. Мондиал 2010
  3. Босна и Херцеговина надделя в Сараево над Гана

Босна и Херцеговина надделя в Сараево над Гана

Възпитаниците на Сафет Сушич победиха финалиста в турнира за Купата на Африка Гана с 2:1.

Босна и Херцеговина за пореден път показа, че има доста добър национален отбор. Възпитаниците на Сафет Сушич победиха финалиста в турнира за Купата на Африка Гана с 2:1.

Мачът се игра в Сараево и започна по-добре за гостите. Завърналият се в отбора след страхотен скандал, халф на Интер Съли Мунтари, бе точен в 22-ата минута за 1:0 в полза на Гана. Капитанът на "черните звезди" стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в гредата и влетя в мрежата на Хасагич.

В края на полувремето обаче Босна успя да изравни като голът бе дело на нападателя на Хофенхайм Ведад Ибишевич. Той открадна една топка от играч на Гана в 40-ата минута, топката попадна в Един Дзеко, който намери в наказателното поле своя съотборник, който не сгреши.

20 минути след началото на втората част изключително талантливият халф на френския Олимпик (Лион)Миралем Пянич направи 2:1 в полза на страната си. Той стреля от 25 метра, топката тупна пред резервата на титуляра Кингстън - Аджей, спирайки в мрежата му.

До края на мача резултатът остана непроменен.

Босна няма да играе на Мондиал 2010, след като загуби баража с Португалия. Гана ще играе на шампионата в ЮАР, където е в група D заедно с Германия, Сърбия и Австралия.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.