2. Мондиал 2010
  3. Драматично равенство прати Камерун напред в Купата на Африка - 2:2 с Тунис

Драматично равенство прати Камерун напред в Купата на Африка - 2:2 с Тунис

„Лъвовете” изоставаха на два пъти в резултата, но успяха да достигнат до равенството срещу Тунис - 2:2

Камерун продължава напред в турнира за Купата на Африка след драматично равенство с Тунис и резултат 2:2. „Лъвовете” изоставаха на два пъти в резултата, но успяха да наваксат и да до стигнат до равенство пред почти пълните трибуни на стадион „Носа Сенора до Монте”. Играчите на Тунис поведоха още в първата минута и резултатът се запази така до края на първата част. Секунди след началото на втората част, пък се разписа Ето’о и изравни резултата. В 61-та минута Биня си отбеляза нелеп автогол и направи резултата 2:1 за Тунис, но само минута по-късно Н'Гуемо върна равенството.

Срещата започна страхотно за Тунис и те откриха резултата още в 53-та секунда. Шермити получи много добър пас отдясно и без да се замисля изстреля топката по посока на вратата на Камени, с което откри резултата в Лубанго.

Ранният гол, който получиха смути до голяма степен „лъвовете”. Играта се пренесе в центъра на терена, но играчите на Тунис продължаваха да са по-добрият отбор на терена през първите 20 минути. Малко по малко, играта започна да се пренася в половината на Тунис. Добри възможности имаше пред Ето’о и Идрисо, но изстрелите им минаваха в страни от вратата на Матлути.

В 30-та минута се наложи вратаря на Тунис да напусне наказателното си поле, за да изчисти топка поведена, не добре от Ето’о. Топката бе изритана слабо и попадна в краката на Ену, който стреля моментално към опразнената врата, но вратарят се протегна и изби топката с ръка, извън наказателното поле. Интересното, е че съдията показа само жълт картон за нарушението.

След като приеха играта в своята половина играчите на Тунис, започнаха да чакат своята възможност на контра атака. В 44-та минута голмайсторът Шермити и Микари направиха страхотна комбинация, която изведе втория на страхотна стрелкова позиция, но изстрела от точката на дузпата бе неточен и топката излезе в аут. Секунди по-късно първото полувреме приключи.

Второто полувреме започна много добре за Камерун. Втората атака за отбора на „лъвовете” се оказа печеливша  и Самуел Ето’о се разписа във вратата на Тунис, след страхотен изстрел с десния крак – 1:1. Така и двата отбора отбелязаха голове в първите минути на двете полувремена.

Равенството бе достатъчно за момчетата на Пол Любуен, което ги накара да се приберат в защита, което се оказа лош ход. Изсипана топка в 61-та минута от футболист на Тунис бе засечена с глава от Биня и топката влезе в собствената му врата, макар и след намесата на вратаря.

Радостта на Тунис трая само една минута, след като „Лъвовете” организираха много добра атака завършила със топовен изстрел на Н'Гуемо, от 20 метра, който се озова във вратата на играчите от северната част на Африка. Така в 62-та минута резултатът бе изравнен за 2:2.

Страстите се нажежиха до много голяма степен, защото Тунис се хвърлиха в търсене на ново попадение. В 87-та минута нервите на Джемал не издържаха и блъска без топка Идрисо, за което получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

С това равенство Камерун си осигурява класиране в следващата фаза на турнира. Тунис пък остават на последно място в групата, след като имат 3 точки от три равенства. В елиминационната фаза Камерун ще се изправи срещу Нигерия.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.