2. Мондиал 2010
  3. Еквадор погледна към световното и сви сърцата в Аржентина след 2:0 в Кито

Еквадор погледна към световното и сви сърцата в Аржентина след 2:0 в Кито

Тевес пропуска дузпар "гаучосите" все по-близо да изпуснат световното

Аржентина e все по-близо до това да изпусне последния влак за Мондиала, след като момчетата на дон Диего Марадона отстъпиха на Еквадор в Сан Франциско де Кито с 0:2. Това е втора загуба на Марадона след позорната с 16 от Боливия. Под негово ръководство "гаучосите" победиха веднъж Колумбия и то с минималното 1:0. Досега головата разлика на легендата начело на отбора е 2:8.

Пред пълния стадион на 2950 м надморска височина „гаучосите” бяха наясно, че победа ще подпечата визите им за Световното в ЮАР и това доведе до силното начало на срещата с Еквадор. Карлос Тевес имаше шанса да открие резултата още от съблекалните, след като се озова на добра позиция в 4-ата минута, но стражът на домакините Марсело Елисага парира изстрела му. Пет минути след това Лео Меси със завидна лекота остави зад себе си няколко еквадорци и пусна топката към Макси Родригес, който обаче се оказа в засада. Кратко след това Габи Хайнце центрира отлично от лявото крило към Меси, но звездата на Барса стреля встрани.
 Столицата Кито
В 28-ата минута гостите получиха правото да изпълнят наказателен удар, след като Елисага повали с грубо нарушение Тевес в наказателното си поле. Нападателят на Манчестър Юнайтед застана зад бялата точка, но слабият му удар бе спасен с лекота от вратаря, който изкупи вината си.

Бясното темпо се запази и след почивката, но този път футболистите на Еквадор бяха решени да не седят със скръстени ръце. Елисага продължи да лови изстрелите на Меси и компания, а в 71-ата минута защитникът на домакините Валтер Айови засрами далеч по-именитите си съперници с истинска ракета, която не остави никакви шансове на Мариано Андухар.

Пабло Паласиос удвои преднината на Еквадор в 83-ата минута, възползвайки се от разсейване в отбраната на Аржентина.

До края на кампанията остават четири мача, в които Аржентина ще играе последователно с Бразилия, Парагвай, Перу и Уругвай.