2. Мондиал 2010
  3. Фламенго докосна титлата в Бразилия

Фламенго докосна титлата в Бразилия

Фламенго спечели с 2:0 дербито на 37-ия кръг с един от големите си противници и вече е съвсем близо до титлата в Бразилия. Тимът от Рио де Жанейро не е печелил отличието от 1992 година насам, а също така и възможността да прекъсне хегемонията на Сао Паоло, който триумфира в три поредни години.

Кръг преди края на местната Серия "А" четири отбора имат шанс за титлата, след като водач вече е Фламенго с 64 точки, а с по 62 са Интернасионал, Палмейрас и Сао Паоло.

Зе Роберто изведе гостите напред в резултата в 28-та минута, а в 70-та положението на Мускетарите, в чийто редици бе Феномена Роналдо, се влоши, след като Чикао бе изгонен.

В последната минута на "Пакаембу" Лео Мура сложи точка на спора и дари водачеството на Фламенго, след като досегашният лидер и шампион в последните три години - Сао Паоло отстъпи с 2:4 при визитата си на Гояс.

В последния кръг, който е на 6 декимври в неделя, Фламенго може да стане шампион на легендарния "Маракана", след като е домакин на Гремио, който няма шанс за четворката, даваща право на участие в Копа Либертадорес.

Палмейрас, който досте време води в класирането през сезона, най-сетне зарадва своите фенове, след като победи у дома друг претендент за титлата - Атлетико Минейро.

Зелените се наложиха с 3:1 след попадения на Клейтон Шавиер, Диего Соуса и Вагнер Лав.

С късен гол на Андрезиньо, вкарал в 84-та минута, Интернасионал победи с 2:1 като гост изпадналия вече Спорт в Ресифе.

Другият тим от Ресифе - Наутико също загуби визитата си на застрашения Санто Андре и градът ще остане без отбор в елита догодина.

Флуминенсе пък продължи победния си ход в първентсвото и е вече на две точки над чертата. Тимът от Рио де Жанейро победи у дома Витория Салвадор с 4:0.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.