2. Мондиал 2010
  3. Гредата спаси "слоновете" в поредния слаб мач от Мондиала (видео)

Гредата спаси "слоновете" в поредния слаб мач от Мондиала (видео)

Роналдо, Дрогба и компания не успяха да променят двете нули на стадион "Нелсън Мандела Бей"

Битката в група “G” на световното в ЮАР започна с нулево равенство между Кот д’Ивоар и Португалия.

Милионите пред телевизионните екрани и феновете на стадион "Нелсън Мандела Бей" в Порт Елизабет видяха доста слаба продукция от страна на двата тима, завършила закономерно при резултат 0:0.

Единственото по-интересно положение в двубоя сътвори суперзвездата в селекцията на Карлош Кейрош Кристиано Роналдо, който в 11-ата минута на мача тресна гредата на „слоновете”. Нападателят на Реал (Мадрид) няма гол за страната си вече 16 месеца.

По-късно тази вечер, от 21:30 часа българско време, Бразилия и КНДР излизат за втория мач в групата.

Първите десетина минути бяха спокойни. В стартовите състави на двата тима личеше отсъствието на капитана на Кот д’Ивоар Дидие Дрогба, а Карлос Кейрош бе заложил в атака на Дани, Кристиано Роналдо и Лиедсон. Свен-Йоран Ериксон бе пуснал Зокора като централен защитник и още в 7-ата минута той получи жълт картон за нарушение срещу Роналдо.

В 11-ата Роналдо пое отлично топката на 30-ина метра от вратата на „слоновете”, освободи се с прекрасен финт от Яя Туре и нанесе мощен шут с десния си крак, който обаче срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Бари.

„Слоновете” отговориха с удари на Тиене и Тиоте, които обаче не намериха целта. Много активен по левия фланг бе Жервиньо, който създаде доста проблеми на Ферейра. Кристиано и Демел пък се сдърпаха, за което получиха жълти картони от главния рефер - Хорхе Ларионда от Уругвай.

До края на полувремето играчите в оранжеви фланелки владееха повече топката, докато европейците организираха опасни контраатаки. Сериозни опасности пред Бари и Едуардо нямаше.

0:0 след 45 минути игра на "Нелсън Мандела Бей" в Порт Елизабет.

Началните минути на втората част също не бяха зрелищни. В 53-ата минута Калу стреля от границата на наказателното поле, право в ръцете на Едуардо. Кейрош пръв направи промяна в селекцията си като пусна Шимао на мястото на Дани. Последва пропуск на Лиедсон пред вратата на „слоновете” и на Жервиньо пред тази на европейците. В 66-ата минута Ериксон заложи на Дрогба. Играта на тима от Черния континент обаче не се промени значително.

В Порт Елизабет заваля дъжд, но не и попадения. Мейрелеш и Роналдо пробваха удари от средна дистанция, но те минаха далеч от целта.

В добавеното време Дрогба бе изведен на отлична позиция от Кейта, но вместо да пробва удар, той реши да подава и не се стигна до нищо в полза на африканците.

Закономерно 0:0 между Кот д’Ивоар и Португалия в поредния слаб мач от Мондиал 2010.

Кот д’Ивоар – Португалия 0:0

Кот д’Ивоар:
Бари; Демел, К. Туре (к.), Зокора, Тиене; Я. Туре, Ебуе (89’ Ромарик); Жервиньо (82’ К. Кейта), Диндан, Тиоте, Калу (66’ Дрогба);

Португалия: Едуардо; Ферейра, Карвальо, Алвеш, Коентрао; Мейрелеш (85’ Аморим), Мендес; Дани (55’ Шимао), Деко (62’ Тиаго), Роналдо (к.); Лиедсон;

Жълти картони: Зокора, Демел (К); Роналдо (П);
Стадион: "Нелсън Мандела Бей", Порт Елизабет, 37 034 зрители;
Съдия: Хорхе Ларионда (Уругвай);

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.