2. Мондиал 2010
  3. Хаити изпусна САЩ - 2:2, Хондурас разгроми Гренанда с 4:0

Хаити изпусна САЩ - 2:2, Хондурас разгроми Гренанда с 4:0

САЩ и Хаити не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 2:2 в последния мач от група „Б” на турнира КОНКАКАФ Голд Къп. Островната държава можеше да хвърли бомбата в надпреварата, след като водеше с 2:1 в резултата до 90-ата минута, но в една от последните си атаки "янките" стигнаха до изравнителното попадение.

Играчите на САЩ поведоха чрез Арнауд още в 6-ата минута на срещата. В началото на втората част обаче, само в рамките на 3 минути Хаити достигна до пълен обрат, вкарвайки две безответни попадения, чрез Сирин и Чери.

В даденото от съдията продължение на срещата обаче Холдън изравни, запазвайки първата позиция на САЩ в група „В” на надпреварата.

В другата среща от групата Хондурас победи Гренада с 4:0 и по този начин се класира за четвъртфиналите. Победителите досега имат един полуфинал в турнира през 2005 г., когато загубиха от САЩ, а през миналата година бяха елиминирани от Гваделупа също в четвъртфиналната фаза. Това пък бе първото участие на Гренада на Голд Къп.

Още до полувремето играчите на Хондурас поведоха с 2:0 чрез головете на Мартинез и Роджър Еспиноза, а за двете попадения асистира Алън Лалин.

В 56-ата минута Мартинез центрира от корнер към далечната греда, където Мелвин Валадарес засече топката с глава и от няколко метра разстреля вратаря Баптисте. Крайният резултат бе оформен само 11 минути по-късно.

Хондурас получи правото да изпълни дузпа, но ударът на Карлос Костли от бялата точка бе отразен от стража на Гренада Баптисте. Топката обаче се върна в краката на Костли, който без проблем я насочи в опразнената врата за крайното 4:0.

Група „В”:

1. САЩ – 7 точки
2. Хондурас – 6
3. Хаити – 3
4. Гренада – 0
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.